Оскар Уайльд цікаві факти

оскар уайльд цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Оскар Уайльд цікаві факти з життя та біографії відомого письменника розкажуть про його дитинство, творчість, захоплення та творчість, особисте життя.

Цікаві факти про Оскара Уайльда

Повне ім’я – Оскар Фінгал О’Флаерті Уиллс Уайльд.

Письменник народився в багатій, відомій родині. Батько його – сер Вільям Уайльд – був хірургом. Мати Оскара – леді Джейн Франчески Уайльд – світська дама, яка також писала вірші під псевдонімом Speranza – Надія.
Мати хотіла дочку, і ось маленького Оскара одягали в сукні і говорили на нього “вона”, поки леді Уайльд не народила дочку Ізолу.

До десяти років Оскар Уайльд отримав освіту вдома, від французької гувернантки він навчився французької мови, від німецької – німецької.

У 1878 році закінчив Оксфорд з відзнакою.

Оскар Уайльд був дуже своєрідною і екстравагантної особистістю. І навіть два роки провів у в’язниці. Оскара засудили за звинуваченням в содомії. Його книги та п’єси не хотіли купувати та ставити на сцені.

Оскар Уайльд написав лише один роман, який і прославив його на весь світ – “Портрет Доріана Грея”. Це був перший і останній його роман. Ця книга стала культовою і її екранізували більше 25 разів.

Вайльд знав собі ціну. Коли американський видавець запропонував йому п’ять тисяч доларів за роман у тисячу слів, письменник відмовився, бо, за його висловленням, “у англійській мові немає 100 тисяч слів”. Одна газета надіслала йому анкету з проханням назвати десять кращих книг. Вайльд відповів: “Не можу їх назвати, сам іще не написав стільки”.

Протягом усього життя він завжди переодягався перед обідом, стверджуючи, що навіть на безлюдному острові він робив би те саме.

оскар уайльд біографіяВайльд був дуже спостережливим і часто переймав звички відомих людей, копіював їхні жести і поведінку. Так, зачіску він робив як Нерон, щоб посилити схожість рис обличчя з обличчям римських імператорів. Із напоїв замовляв у ресторанах абсент, бо його пив Ш. Бодлер. Його стіл був такий самий, як у Карлейля. Писати твори цей “апостол гедонії і фантазії” сідав у білій рясі з чорним капюшоном, бо саме такий одяг був на Бальзакові у часи художньої праці. Навіть голос у Вайльда був професійною імітацією голосу актриси Сари Бернар.

Він прожив 46 років. Його життя було неспокійним: після звинувачення в аморальності митця судили, він відбув термін ув’язнення, вирушив у змушену еміграцію, де й помер.

Оскар Уайльд помер у вигнанні у Франції від гострого менінгіту, викликаного вушною інфекцією. Він був похований в Парижі на кладовищі Баньйо. Приблизно через 10 років Уайльд був перепохований на кладовищі Пер-Лашез, а на могилі його встановлено крилатий сфінкс з каменю роботи Джейкоба Епстайна.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. 123

    Він був нетрадиційної орієнтації :з

    Відповіcти