Чому князь Олег Віщий?

князь олег Історія

Чому князь Олег називали Віщим Ви можете дызнатися нижче.

Чому князь Олег Віщий?

Ім’я Віщий Олег знайоме багатьом. Але при цьому навряд чи хто зможе відповісти чому його так прозвали. Чи правда, що він міг передбачити майбутнє або справа тут в неправильному тлумаченні старовинного значення слова. Щоб дізнатися правду, потрібно ознайомитися з історією життя князя.

Про князя Олега відомо дуже мало. Перші згадки про нього з’являються в літописах, що описують події після смерті князя Рюрика. Вмираючий правитель побажав, що Олег став опікуном його сина Ігоря. Літописець Нестор у «Повісті минулих літ» розповідає про нього, як про хороброго воїна, який потім став воєводою і співправителем малолітнього князя.

Згодом Олег став новгородським князем, і всі свої сили присвятив розширенню свого князівства. Він захопив Смоленськ, і прийняв рішення захопити Київ. Князь проявив кмітливість і хитрістю виманив правителів міста за його стіни. Воїни Олега розправилися з ними, після чого князь став правителем київського князівства.

Але Віщим Олега стали називати тільки після походу на Візантію в 907 році. А до цієї пори він оголосив себе князем Києва і почав проводити політику об’єднання слов’янських земель.

Згідно з тлумачним словником слово Віщий означало «провісник», а й «розсудливий». Таку славу Олег отримав після успішного походу на Візантійську державу. Для виконання завдання з розширення кордонів своєї держави він зібрав величезну армію. В результаті проявленої кмітливості і розважливості, після закінчення війни Олег став називатися в народі Віщим.

Відомо кілька подій, завдяки яким він уславився хитрим полководцем. Для того, щоб змусити захисників Константинополя скласти зброю, Олег поставив свої кораблі на колеса і з першим попутним вітром направив їх в сторону міста. Після чого правителі Константинополя вирішили здатися і відправили в якості знака миру князю різні скарби і різні страви і вино. Але тут знову князь проявив кмітливість, яка врятувала йому життя. Він відмовився пробувати принесену їжу, так як вважав, що вона отруєна. Як з’ясувалося пізніше, він не помилився.

Таким чином стає зрозуміло, чому Олега прозвали Віщим – за його розум, кмітливість, уміння протистояти своїм ворогам.

Оцініть статтю
Додати коментар