Чому така назва “Червоне і чорне” розуміють не всі навіть після його прочитання, адже сенс назви можна трактувати по різному.
Стендаль «Червоне і чорне» сенс назви
Досі літературознавці не можуть прийти до єдиної думки про те, який сенс вклав автор у назву роману «Червоне і чорне». Сам Стендаль цього не пояснив.
1. Перед головним героєм протягом усього роману стоїть вибір між церковною кар’єрою (одяг кліриків мала чорний колір) і службою в армії (офіцерський мундир володів червоним кольором) – це одне з пояснень назви роману «Червоне і чорне».
2. Деякі дослідники вважали, що мається на увазі червоне і чорне поле рулетки: роман говорить про гру випадку, про людську долю, поставлену на кон (виграш – піднесення, програш – загибель). Але Жюльєн Сорель – не гравець, що не Германн з «Пікової дами», він людина вольова, свідомо йде до наміченої мети. Жюльєн працьовитий і розважливий, азарт і ризик мало притаманні його натурі. Хоча, рулетка навряд чи може бути головним символом роману.
3. Червоний колір – колір любові, пристрасті. Жюльєн любив пані де Реналь і Матильду де Ла-Моль, міг бути щасливий у любові з кожною з них, але різниця в суспільному становищі зробила це щастя неможливим. Чорний колір – колір жалоби, смерті, яка забрала не тільки Сореля, а й пані де Реналь (вона не перенесла його страти).
Назва роману таїть в собі безліч значень, і кожен читач вільний самостійно розгадувати цю загадку, замислюючись над історією життя і смерті Жюльєна Сореля.
Тепер ви знаєте чому роман називається «Червоне і чорне» і що автор хотів донести до читача.
Жульєн Сорель вбив пані де Реналь, і саме за це, його стратили. Люди, ви хоч читали цей роман?
Мабуть ви неправильно зрозуміли
“Жюльен едет к госпоже де Реналь, по дороге покупает пистолет и стреляет в бывшую возлюбленную. Госпожа Реналь не умирает от ран, но Жюльена всё равно заключают под стражу и приговаривают к смертной казни. В тюрьме он снова мирится с госпожой де Реналь и раскаивается в попытке совершить убийство. Он понимает, что всегда был влюблен только в неё. Госпожа де Реналь приходит к нему в тюрьму и рассказывает, что письмо сочинил её духовник, а она его только переписала. После вынесения приговора о смертной казни Жюльена, он отказывается подавать апелляцию, подкрепляя это тем, что он достиг в жизни всего, и смерть только закончит этот путь. Госпожа де Реналь умирает через три дня после казни Жюльена.”
вона не перенесла страти коханого
Ахахах , і це ти ще питаєш чи читали ?? Він не вбивав пані да Реналь , він у неї стріляв 2 рази : 1 промахнувся , а другий раз поранив її . Вона живою залишилася.
Він же не вбив її. лише поранив,чи не так?
Не вбив а лише поранив,але на суді він не хотів виправдовуватись тому що ваажав своє покарання заслуженим