Стендаль хронологічна таблиця

стендаль хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Марі-Анрі Бейль – французький письменник, один з основоположників психологічного роману. У пресі виступав під різними псевдонімами, найбільш важливі твори опублікував під ім’ям Стендаль. За життя був відомий не стільки як белетрист, скільки як автор книг про визначні пам’ятки Італії. Хронологічна таблиця життя і творчості Стендаля допоможе визначити головні дати його біографії.

Стендаль хронологічна таблиця 

23 січня 1783 – народився в Греноблі в родині адвоката.

1796-1799 рр. – Навчався в Центральній Гренобльській школі, що належала до числа найбільш прогресивних елітарних навчальних закладів.

1799 – відправився в Париж з наміром продовжити освіту в столиці, але стався політичний переворот, внаслідок якого молодий генерал Наполеон Бонапарт захопив владу в країні, змусив юнака забути про навчання і вступити в наполеонівську армію.

1800-1814 р – роки військової служби. В якості офіцера Стендаль побував в Італії (де всерйоз захопився вивченням італійської живопису), брав участь у військових діях на території Австрії та Німеччини (де відвідав містечко Штендаль, що дав йому літературний псевдонім), розділив зі своїми товаришами тяготи походу в Росію, під час якого став свідком знаменитого пожежі в Москві 1812 Військова кар’єра Стендаля завершилася після падіння його кумира – Наполеона, до образу якого він неодноразово звертався у своїй творчості, зокрема, в книгах «Життя Наполеона» (1817) і «Спогади про Наполеона» (1837) , що залишилися незавершеними.

1814 – реставрація режиму Бурбонів змусила Стендаля виїхати в Італію, в Мілан, де він зблизився з політичним рухом карбонаріїв (від італ. Carbonari – вугільники) – борців за визволення Італії від влади іноземних держав. Там же Стендаль познайомився з Байроном та італійськими поетами.

1821 – після розгрому Неаполітанської революції письменник повернувся в Париж, де в якості журналіста співпрацював з різними виданнями.

1822 – закінчив роботу над «Трактатом про кохання», в якому розвинув оригінальну теорію любовного почуття.

1823 – опублікував трактат «Расін і Шекспір​​», що став одним з найзначніших документів знаменитої «романтичної битви».

1827 – надрукував свій перший художній твір – роман «Арманс. Сцени з життя паризького салону 1827 ».

1829 – побачили світ його подорожні нотатки «Прогулянки по Риму» і новела «Ваніна Ваніні».

1830 – створив роман «Червоне і чорне», який затвердив реалістичний напрямок у французькій літературі. В цьому ж році Стендаль вступив на дипломатичну службу і, отримав призначення на пост французького консула в Італію, влаштувався в невеликому приморському містечку Сівітавеккіа.

1830-1840 рр. – Період творчого злету. За цей час з-під пера Стендаля вийшли «Червоне і чорне», «Спогади егоїста» (1832), роман «Люсьєн Левен» (1835), автобіографічні нотатки «Життя Анрі Брюлара» (1836), цикл оповідань «Італійські хроніки» (1839) і роман «Пармська обитель »(1838), написаний всього за п’ятдесят і два дні. В кінці цього періоду письменник взявся за новий роман – «Ламьель».

22 березня 1842 – помер в Парижі від апоплексичного удару

Стендаль хронологічна таблиця життя

ДатаПодіїФормування світогляду, естетичних позицій
23 січня 1783 р.Народження Анрі-Марі Бейля в родині багатого адвоката в Греноблі. Смерть матері; абат-вихователь. Відчуження батька, вплив дідусяФормування ненависті до релігії, пошук нових ідеалів, цінування щирих почуттів
1797р.Навчання у Центральній школі в ГренобліСпостереження за формуванням ідеології буржуазної держави, що народжувалася, об’єднуючи гроші, владу й підприємництво
1800 р.Невдала спроба вступу до Політехнічної школи. Париж. Вступ на службу до армії НаполеонаЗахоплення Наполеоном — ідеальною постаттю людини, яка досягла успіху в житті завдяки власним здібностям та наполегливості
1802 р.Відставка з армії. Рішення стати письменникомФормування критичного ставлення до ідеалу
1812р.Знову на службі як офіцер-інтендант наполеонівської армії. Перебування в РосіїРозчарування в ідеалі, прагнення до справедливості
1814 р.Падіння Наполеона. Приїзд до Італії. Життя, плідна письменницька працяПереконання в тому, що мистецтво — сила, що здатна перетворити світ та поліпшити його
1831 р.Роман «Червоне і чорне»Прагнення усвідомити головні принципи мистецтва й життя
1839 р.«Пармська обитель»Осмислення долі «природної людини», суперечностей між законами суспільства й природи
22 березня 1842 р.Смерть СтендаляРоздуми над тим, чи сумісні людські закони із законами природи
Оцініть статтю
Додати коментар

 1. миша

  спосиба за помощь

  Відповіcти
 2. Святой

  Идеально , благодарочка вам

  Відповіcти
 3. Безхутрий Кирилло ПІ-131

  спасибо

  Відповіcти