Для чого потрібні мухомори? Кожен з нас бачив в лісі ці красиві гриби з червоним капелюшком в білу цятку. Однак не всі покладуть їх в свій кошик.
Чим корисний мухомор?
Мухомори відносяться до роду грибів з сімейства мухоморових. Деякі види отруйні, а ось деякі їстівні: мухомор сіро-рожевий, мухомор цезаря і поплавок. Червоний гриб вважається найбільш отруйним.
Які тварини їдять мухомори?
Є такі лісові мешканці, які харчуються мухоморами. Для лосів і оленів він є ліками, що рятує тварин від глистів. Знаходячи червоний гриб, олень або лось з’їдає його із задоволенням.
Для людини мухомор також корисний. Про його лікувальні властивості знали стародавні лікарі, які застосовували його в лікарській практиці. Для давньогрецьких атлетів невеликий шматочок мухомора служив допінгом, що дозволяв їм підбадьоритися. У записах північних народів згадуються відомості про вживання мухомора як цілющого зілля або стимулятора: вікінги вживали його перед битвою, стаючи на наступний день рішучими і безстрашними, нечутливими до болю. Козачий отаман Єрмак своїх дружинників перед боєм «балував» шматочками мухомора, які мали наркотичні властивості. Жителі Далекого Сходу і Півночі, Чукотки, Аляски і Камчатки сьогодні застосовують спиртові і водні настоянки мухомора для лікування туберкульозу, пухлин залоз, ревматизму і захворювань нервової системи, при лікуванні екземи, склерозу і подагри. Спеціальна настоянка є тонізуючим засобом для зняття фізичної втоми.
Відзначимо, що червоний мухомор, крім усього іншого, є сильним галюциногеном. Дія галюциногенів і отрут починається через 30-40 хвилин після вживання гриба. Хімічний склад мухомора з розряду галюциногенів: мусцінал, мускарин, бетаїнова кислота. У сибірських племенах, вживати мухомор в їжу, щоб увійти у відповідний стан, дозволялося лише обраним.
З цього отруйного гриба у Франції роблять снодійне. На його основі отримали препарат «агарікус мускаріус», який в сучасній медицині застосовується при епілепсії, спазмах судин, ангіні, порушеннях діяльності спинного мозку. Настоянка мухомора чинить імуностимулюючий і протипухлинний ефект, а мазь допомагає впоратися з променевими ураженнями шкіри, слизових оболонок, алергічних і рентгенівських дерматитах.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, для чого потрібні мухомори в природі і в житті людини.