Як наркоз впливає на організм?

Медицина

Як впливає загальний наркоз на організм людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як наркоз впливає на організм?

Наркоз — це загальне знеболювання, подібне до стану штучного сну, з повною або частковою втратою свідомості. Наркоз викликає знеболювання, і його застосовують в хірургії для позбавлення пацієнта від фізичного болю.

Чи впливає наркоз на пам’ять?

Вплив наркозу на пам’ять обумовлюється зниженням уваги і пам’яті, погіршенням здатності до навчання. Такі розлади іменуються післяопераційною когнітивною дисфункцією. Деякі пацієнти стурбовані тим, як наркоз впливає на пам’ять і як можна полегшити стан. За перший тиждень після перенесення наркозу в 25% пацієнтів спостерігається зниження уваги і пам’яті, через 3 місяці у 10% пацієнтів. Тому все індивідуально. Після перенесення наркозу когнітивні розлади зберігаються до року і більше.

Як наркоз впливає на мозок і нервову систему?

Мозок – це основна мета загального наркозу, так як через нього відбувається вимикання центрального компонента сприйняття больової чутливості. Вплив наркозу на мозок і нервову систему здійснюється шляхом зміни величини метаболічної функції і кровотоку в ньому. Різні складові наркозу по-різному впливають на центральну нервову систему і мозок. Так, інгаляційні препарати збільшують кровоток, розширюють судини, знижують споживання кисню. А ось внутрішньовенні анестетики (барбітурати) знижують кровообіг у 2 рази. Кетамін збільшує обидва показники. Тому дія анестезії на мозок і на ЦНС залежить від використовуваних препаратів і конкретної клінічної ситуації. Будь-який наркоз збільшує ризик виникнення дегенеративних хвороб мозку, навіть хвороб Паркінсона й Альцгеймера.

Як наркоз впливає на серце?

В першу чергу наркоз викликає прискорене серцебиття, так як органу доводиться працювати швидше. Якщо після введення наркозу, Ви відчули, що серце стало працювати частіше, повідомте лікаря. В цілому, вплив анестетиків на серце це суто індивідуальне питання. Одні себе почувають нормально і досить швидко відновлюються, деякі стають жертвою астенічного синдрому. Після наркозу може спостерігатися відчуття болю, печіння, сильного уповільнення або почастішання сердцебиття.

Як наркоз впливає на зуби?

Наркоз, який застосовується в стоматології, нешкідливий. Препарати швидко виводяться з організму.

Оцініть статтю
Додати коментар