Чим особлива українська мова?

про україну Цікаві факти про Україну

Повідомлення про українську мову розповість чим особлива українська мова та чому вона наймилозвучніша.

Чим особлива українська мова?

Часто чуємо, що українська мова одна з найніжніших, наймелодійніших, наймелозвучніших мов світу. Але що насправді криється під цими словами? Чим особлива українська мова?

Українська мова належить до слов’янських мов, а саме до східної її гілки, до якої належать також білоруська і російська. Помилково прийнято вважати, що ці три мови дуже близькі між собою, але насправді це не так: українська і російська мови схожі лише на сорок відсотків, а українська і білоруська – на шістдесят. Українська мова дуже відрізняється від інших мов тому, що почала самостійно розвиватись ще у часи Київської Русі (хоча, за свідченнями деяких дослідників мови, це відбулось ще раніше). Цікавим є те, що в українській мові при написанні слів послуговуємось фонетичним та морфологічним принципами правопису. В білоруській мові головним принципом є фонетичний, а в російській – морфологічний.

Характерним для української мови є наявність лише трьох часових категорій – минулого, теперішнього і майбутнього (хоча мовознавці виділяють ще й передминулий, або давньоминулий час) – і це доволі мало, якщо згадати, наприклад, англійську мову з її шістнадцятьма часовими категоріями. Українська мова має особливий Кличний відмінок, якого немає в багатьох інших мовах світу. Цікавою є українська абетка, яка складається з тридцяти трьох літер.

Переважають літери на позначення приголосних звуків, а літер на позначення голосних звуків значно менше – всього шість. Та саме завдяки такому співвідношенню голосних і приголосних українська мова і має свою особливу милозвучність. Тут немає накопичення приголосних як, наприклад, у чеській мові, або накопичення голосних як в японській мові.

Крім того, українська мова славиться своїми зменшено-пестливими формами, аналогії яких навряд чи можна знайти в такій кількості в будь-якій іншій мові світу. Окрім звичайних пестливих звертань, типу Оленко, мамочко, татусю, доню, бабцю та подібних, аналогії до яких ще можна знайти в інших мовах, маємо ще такі слова як дібровонька, стрічечки, ніжки, хмариночка, малесенький, простісінький, спаточки, їстоньки та інші.

Надзвичайно багатою є й українська фразеологія, яка бере свій початок в усній народній творчості. Неповторною і дуже самобутньою є українська лайка з усіма своїми прокльонами та побажаннями. Основою багатьох особливостей мови є український фольклор, який є одним з найбагатших у світі.

Отже, переконуємось, що українська мова надзвичайно самобутня і несхожа на інші, навіть споріднені, мови. Плекаймо та бережімо її красу й неповторність!

Автор: cup_of_flowers

Доповідь про українську мову Ви можете доповнити цікавими фактами про рідну мову.

Оцініть статтю
Додати коментар