“До Основ’яненка” скорочено – Тарас Шевченко

До Основ’яненка читати Скорочено твори

Шевченко “До Основ’яненка” скорочено читати

Вірш Тараса Шевченка «До Основ’яненка» є зверненням до Квітки-Основ’яненка, українського письменника. У ньому Шевченко висловлює свою тугу за минулим України, зокрема за славними часами Запорозької Січі та її героями. Він сумує за тим, що минула слава козаків та гетьманів, що Україна залишилася обідраною та самотньою. Автор зазначає, як колись горда козацька земля тепер заповнена могилами, а степи пустують.

Шевченко закликає Основ’яненка співати про минулу велич, про історію України, щоб нагадати людям про їхні корені та боротьбу, щоб люди не забули свою історію і славу. Поет наголошує, що хоча козаки і гетьмани не повернуться, слава України житиме в народних піснях та думках.

Цей вірш також є відображенням важкого становища поета, який відчуває безсилля перед ворожою владою і сумує за рідним краєм. Він закликає до збереження національної пам’яті та спадщини, яка є істинною славою України.

Вірш виражає патріотичні почуття, біль за втрачену свободу і надію на те, що слава України житиме в народній пам’яті, незважаючи на важкі часи та чужоземне панування.

Оцініть статтю
Додати коментар