Добриня Микитич інформація та цікаві факти

Суспільство

Добриня Микитич інформація та цікаві факти про одного з богатирів руського билинного народного епосу. З реферату ви дізнаєтесь де народився Добриня Микитич та завдяки чому він прославився.

Добриня Микитич біографія

Даних про його життя досить мало. Літописи вказують на те, що Добриня Микитич є історичною особистістю. Він жив в середині ХІ століття і його прототипом називають наставника князя Володимира, а також його рідного дядька – Добриню. Батька богатиря звали Малко і він був родом з села Низкиничі. Реальний Добриня був радником правителя, воєводою війська і повіреним у справах. Билинний Добриня Микитич дуже відрізняється від реального прототипу.

Богатиря в билинах називають князем і самим племінником князя Володимира. Життя і подвиги Добрині Микитовича вони написані в Книзі «Повість минулих літ» та в усних переказах. Він народився в Іскоростені, столиці древлян, яка була спалена княгинею Ольгою. За іншою версією богатир народився в Рязані. Коли йому було 10 років, то разом з сестрою Малушею їх полонили для терема київської княгині. Діти деякий час були прислугою.

Майбутній воїн провів дитинство з дерев’яним мечем, тому навчився майстерно володіти зброєю. Пізніше його зарахували в дружину князя. Після народження Володимира, Добриню поставили вихователем правителя.

Богатир згадується в півсотні билин, а в 6 він виступає як богатир-змїєборець. Добриня володіє неймовірною фізичною силою, мужністю, мудрістю. Герой проявив себе як дипломат і радник, державний діяч.

Богатир Добриня Микитич був одружений на Анастасії, дочці Микули Селяниновича. Познайомилися вони досить своєрідно: жінка-богатир вступила з ним в сутичку. Після весілля Добриня на 12 років помчав у справах, а коли повернувся, то дізнався, що Анастасія збирається заміж за іншого богатиря – Альошу Поповича. Той сказав жінці, що її чоловік загинув.

Також в билинах згадується і кінь богатиря – жеребець незвичайної сили, хоробрий, вірний і войовничий.

Добриня Микитич помер у битві за Калкою у ХІІ столітті. Його поховали на кургані, названому в його честь.

Добриня Микитич цікаві факти

Він разом з Іллею Муромцем та Олешком Поповичем оберігав рідну землю від ворогів за часів Київської Русі.

Найпопулярніші билини про богатиря – «Добриня Микитич та Змій Горинич», «Добриня і Дунай – свати», «Добриня Микитич та Василь Казимирович».

Добриня часто зображується богатирем на службі при князеві Володимирі.

Богатир зображується як розумний, освічений чоловік, він має безліч обдарувань: він спритний, відмінно стріляє, плаває, співає, грає на кобзі.

В епосах йдеться, що Микитович вільно говорив на 12 мовах і вмів говорити з птахами. Крім того у нього був талант теслі, співака і гусляра.

Оцініть статтю
Додати коментар