Мілтон Фрідман біографія та цікаві факти

Суспільство

Мілтон Фрідман біографія та цікаві факти

Фрідман – американський економіст, лауреат Нобелівської премії 1976 року з економіки, відомий своїми роботами з макроекономіки, мікроекономіки, економічної історії, статистики та своєю позицією захисту вільного капіталізму.

Мілтон Фрідман народився 31 липня 1912 року в нью-йоркському районі Брукліна в родині єврейських емігрантів з Берегова (Австро-Угорська імперія, нині – Україна).

Закінчив Рутгерський (1932) і Чиказький (1934) університети. У 1932 році став бакалавром з економіки та математики. У 1933 році він отримав ступінь магістра і стажувався в аспірантурі Колумбійського університету.

Восени 1934 Фрідман знову перейшов до Чиказького університету, де до 1935 року працював асистентом-дослідником. Потім він став співробітником Національного комітету з природних ресурсів США, взяв участь в масштабному проекті дослідження споживчого бюджету для комітету, а з 1937 року почав багаторічну співпрацю з Національним бюро економічних досліджень, де він працював помічником Саймона Кузнеця.

У 1941 – 1943 роках Фрідман працював в Міністерстві фінансів США в групі, що займалася дослідженнями в області податків. До кінця Другої світової війни він займав посаду заступника директора групи статистичних досліджень військової сфери в Колумбійському університеті. Після закінчення війни Фрідман отримав ступінь доктора і повернувся до Чиказького університету для роботи професором економіки (1946).

У 1950 році Фрідман консультував стратегію реалізації «плану Маршалла», розробленого Дж. Маршаллом, приїжджав до Парижа, де виступив на захист ідеї плаваючих валютних курсів. Він прогнозував, що фіксовані валютні курси, введені в результаті домовленостей Бреттон-Вудської угоди, в кінцевому рахунку зазнають краху, що і сталося в економіці Європи на початку 1970-х років.

У 1970-х роках ідея монетаризму Мілтона Фрідмана стала популярною, і він став економічним радником президента Рональда Рейгана.

16 листопада 2006 року Мілтон Фрідман помер в Сан-Франциско, Каліфорнія, від серцевого нападу у віці 94 років.

За що Мілтон Фрідман отримав Нобелівську премію?

У 1976 році він став лауреатом премії пам’яті Альфреда Нобеля за досягнення в дослідженні споживчого аналізу, розробці грошово-кредитної теорії і демонстрації складності стабілізаційної політики.

Мілтон Фрідман цікаві факти

Мілтон був радником президента Рональда Рейгана

Він був агностиком, людиною, яка стверджує, що не вірить і не заперечує існування Бога.

Ряд робіт Фрідмана булии створені у співпраці з його дружиною економістом Роуз Фрідман.

Мілтон одружився з Роуз в 1938 році, і у них з дружиною були дочка і син.

Він помер через серцеву недостатність в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Він був кремований, а його останки були розкидані по затоці Сан-Франциско.

Він був проти примусу людей до вступу в армію і сказав, що він найбільше пишається тим, що позбавляється від призову на військову службу в США.

М. Фрідман є одним з найбільш впливових популяризаторів ідей економічної свободи у світі.

Оцініть статтю
Додати коментар