Генрі Гудзон цікаві факти, біографія, відкриття

Суспільство

Генрі Гудзон цікаві факти і коротка біографія англійського мореплавця початку XVII століття. Відомий завдяки дослідженням територій сучасної Канади і Північного Сходу США.

Генрі Гудзон коротка біографія

Про юність Генрі Гудзон відомо мало. Ймовірно, він народився біля Лондона десь між 1560 і 1570 роками. Ймовірно, його сім’я була багатою, і що його дід заснував торгову компанію.

В якийсь момент свого життя Генрі одружився на жінці на ім’я Кетрін. У них було щонайменше троє дітей, включаючи трьох синів на ім’я Джон, Олівер і Річард. Генрі народився в кінці епохи досліджень. Велика частина Америки була ще не нанесена на карту.

Багато країн і торгові компанії в той час шукали новий маршрут до Індії. Спеції з Індії коштували багато грошей в Європі, але були дуже дорогими при транспортуванні. Кораблі повинні були обігнути всю Африку. Багато кораблів і їх вантаж були потоплені або захоплені піратами. Якби хтось міг знайти кращий торговий шлях, він був би багатим.

Генрі Гудзон хотів знайти північний прохід в Індію і з 1607 року Генріх очолював чотири експедиції в пошуках невловимого північного проходу.

У пошуках північного морського шляху з Атлантичного океану в Тихий Гудзон зробив в 1607-1611 чотири плавання в арктичних морях, організованих лондонськими і амстердамськими купцями, які шукали нові шляхи у Китай та Індію в обхід іспано-португальських володінь. У 1607, маючи намір пройти в Тихий океан через Північний полюс, піднявся до 80 ° 23` с. ш., попутно відкривши о. Ян-Маєн. У 1608 невдало намагався знайти прохід між Шпицбергеном і Новою Землею. У 1609, перебуваючи на службі у голландської Ост-Індської компанії, попрямував спочатку в Баренцове моря, а звідти до берегів Північної Америки для пошуків Північно-західного проходу, обстежував частину узбережжя материка, відкрив гирло річки Гудзон і піднявся по ній на 250 км.

У 1610 він відкрив велику затока (Гудзонова). Він був упевнений, що через цю затоку можна знайти шлях в Азію. Проте, він так і не знайшов прохід. Його команда почала голодувати. Навесні 1611 року, після того як шлях був звільнений від льоду, Гудзон планував відновити дослідження. Однак команда корабля збунтувалася, вимагаючи повернення додому. У червні 1611 роки 8 осіб з команди повернулися додому, попередньо висадивши Гудзона, його сина і ще 7 матросів на човен, не залишивши їм води і їжі.

Ніхто не знає, що трапилося з Генрі Гудзоном, але про нього більше ніколи не чули. Цілком ймовірно, що він швидко помер від голоду або замерз на півночі.

Генрі Гудзон: цікаві факти

В одному із записів журналу Гудзона він описує русалку, яку його люди бачили плаваючою поруч з їх кораблем.

Північно-західний прохід був нарешті виявлений дослідником Роальд Амундсеном в 1906 році.

Відкриття і карти Гудзона виявилися цінними як для голландців, так і для англійців. Обидві країни створили торгові пости і поселення, засновані на його дослідженнях.

Крім вищезазначених затоки і протоки, в честь Гудзона названі деякі географічні об’єкти в США: річка Гудзон, округ Хадсон в штаті Нью-Джерсі, міст Генрі Гудзона в Нью-Йорку, місто Гудзон в штаті Нью-Йорк.

Генрі Гудзон, поряд з іншими членами екіпажу, вигнаними з корабля, з’являється як персонаж в творі Вашингтона Ірвінга «Ріп ван Вінкль».

Лідерами заколоту були Генрі Грін і Роберт Джут. Ніхто з них не пережив подорожі додому.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. оля

    цікава інформація

    Відповіcти