Ніл Армстронг біографія та цікаві факти

Ніл Армстронг біографія Суспільство

Американський космонавт Ніл Армстронг став першою людиною, якій пощастило здійснити прогулянку поверхнею Місяця.

Ніл Армстронг біографія 

Народився він 5 серпня 1930 року у місті Вапаконета (США, Огайо).

Після закінчення середньої школи Армстронг став студентом авіапромислового факультету Університету Пердью (1947). У своїй родині він став лише другою людиною, яка здобувала вищу освіту.

Потім він вивчав космічні літальні апарати в Університеті Південної Каліфорнії. Після закінчення цього закладу Армстронг пішов до армії. Там під час Корейської війни він служив військово-морським льотчиком, а потім став льотчиком-випробувачем ВМС США.

У цей час Армстронг уже почав мріяти про політ у космос і робив усе можливе, щоб стати членом загону астронавтів НАСА. І йому це вдалося 1962 року.

Навесні 1966 року на борту «Джеміні-8» Армстронг разом із колегами вирушив у космос. На цей раз астронавт здійснив перше стикування космічних кораблів.

Влітку 1969 року, будучи командиром екіпажу «Аполлона-11», він разом із напарником Баззом Олдріном здійснив двогодинну висадку на Місяць.

Після цієї легендарної подорожі Армстронг продовжував працювати в НАСА, але вже не літав у космос. Він займався викладацькою діяльністю та брав участь у низці публічних проектів, пов’язаних з космосом.

У 2009 році Армстронгу було вручено Золоту медаль Конгресу Сполучених Штатів. Через три роки після цього у космонавта виникли проблеми із серцем. Через кілька днів після тяжкої операції він помер від ускладнень у серпні 2012 року.

Ніл Армстронг біографія та цікаві факти

Ніл Армстронг цікаві факти 

1. Армстронг міг керувати літаками до того, як отримав водійські права
До 15 років він мав достатній льотний досвід, щоб впевнено керувати літаком. Свою ліцензію пілота Армстронг отримав на свій 16-й день народження – ще до того, як отримати водійське посвідчення.

2. Перш ніж стати астронавтом, Ніл Армстронг зробив військову кар’єру
Армстронг вивчав авіаційну інженерію в Університеті Пердью, його навчання фінансувалося ВМС США в рамках плану Холловея щодо вдосконалення освіти офіцерів ВМС США.

За свою кар’єру він літав понад 200 різними типами літаків.

 

 3. Армстронг приєднався до корпусу астронавтів НАСА у вересні 1962 року

4. Армстронг вперше відправився в космос під час місії Gemini 8
Під час місії Gemini 8 стартувала 16 березня 1966 року. Місія Gemini була найскладнішою на сьогоднішній день, але досягла першої в історії стикування двох космічних кораблів.

 

5. Він ледве не загинув під час тренувань перед польотом на Місяць в 1968 році
Щоб дозволити астронавтам відпрацювати посадку місячного модуля, NASA замовило пару дослідницьких апаратів для посадки на Місяць. Тренувальні кораблі були створені, щоб відтворити знижену гравітацію, яку астронавти відчуватимуть на Місяці.

6 травня 1968 року на висоті приблизно 30 метрів над землею капсула Армстронга почала падати. Він швидко катапультувався, а капсула впала на землю і вибухнула. Аналіз показав, що якби Армстронг катапультувався всього на півсекунди пізніше, його парашут не розкрився б вчасно.

6. Армстронг був першою людиною, яка ступила на Місяцьніл армстронг
Місія «Аполлон-11», яка стартувала 16 липня 1969 року, мала на меті безпечно посадити місячний модуль на Місяць. Армстронг ступив на поверхню Місяця 21 липня. Зійшовши на Місяць, Армстронг сказав: «Це один маленький крок для людини, один величезний стрибок для людства».

8. Ніл пройшов відстань близько 60 метрів по поверхні Місяця.

9. Ракета, яка вивела Ніла та його команду в космос – ракета Сатурн V – була заввишки з 36-поверховий будинок!

10. Він працював викладачем в Університеті Цинциннаті.

11. Армстронг побував на Північному полюсі в 1985 році.

12. Шістсот мільйонів людей дивилися по телевізору першу прогулянку місяця.
13. Він був нагороджений Президентською медаллю Свободи, яка є найвищою нагородою, яку цивільна особа може отримати від уряду США.
14. Він перестав роздавати автографи після того, як дізнався, що люди продають їх в Інтернеті.

Оцініть статтю
Додати коментар