Доповідь про Жанну д’Арк

жанна дарк біографія коротко Історія

Інформація про Жанну д’Арк допоможе дізнатися про долю національної героїні Франції. Есе про Жанну д’Арк можна доповнити цікавими фактами.

Доповідь про Жанну д’Арк

Дівчина з легенди
Уже багато десятиліть йшла страшна Столітня війна. Англійці наступали, французька армія не могла їм протистояти – в уряді панували зрадники, які уклали союз з англійцями. Над Францією нависла серйозна небезпека втрати своєъ державності і суверенітету, а спадкоємцю короля Франції дофіна Карла VII довелося тікати на південь країни. І тоді згадали переказ-легенду. Там було зазначено, що ось-ось з’явиться дівчина-воїн, яка врятує Францію. І що дівчина ця буде з простого народу, але їй підкоряться війська.
І ця дівчина-воїн з’явилася. Це і була Жанна Д’Арк – Орлеанська діва. Юна дівчинка-героїня, якій судилося змінити хід тієї війни.

Дитинство Жанни д’Арк

Жанна народилася 6 січня 1412 року в селі Домремі в Лотарингії, в родині заможних селянин Жака д’Арк і Ізабелли де Вутон. Вона жила як всі, виховувалася в строгості в католицькій вірі. Звичайно ж, вона бачила, що відбувалося навколо, чула розмови дорослих про війну, про зраду в верхах. Зрозуміло, легенду про дівчину-воїна вона знала теж.
Але з 13 років дівчинці раптом стали чутися голоси архангела Михайла і святої Катерини Олександрійської. Іноді вона навіть бачила їх образи. За словами самої Жанни, це вони відкрили їй таємницю про те, що дівчина-воїн – це вона і є. З цим переконанням вона і подорослішала.

Початок шляху

У 16 років Жанна вирушила в місто Вокулер, де в той час стояли французькі полки, оголосила коменданту міста про свій намір воювати з французами і звільняти Францію. Дівчинку підняли на сміх, вона змушена була повернутися додому. Але рік потому вона повернулася, знайшла того ж коменданта і повторила свою вимогу. Комендант її впізнав і сильно здивувався такій наполегливості і впевненості дівчини в своїх силах.
Зрозуміло, ніхто їй не повірив. Жанні вирішили влаштувати кілька випробувань, щоб викрити її, і вона з честю їх витримала. У чоловічому одязі з двома своїми вірними друзями вона майже півмісяця добиралася до резиденції дофіна.

Дивну дівчину не відразу допустили до нього. Їй підготували підступну провокацію – дофін посадив на трон свого блазня, одягненого в королівський одяг. Сам же дофін стояв у натовпі придворних. Але Жанна впізнала майбутнього короля, хоча ніколи раніше не бачила його.

Жанна-полководець

За переказами, Жанна сама вказала місце, де був захований меч Карла Великого. Спеціально послані гінці знайшли його і доставили Жанні. Для неї були виготовлені хоругви і прапори. Під ними вона вирушила в місто Блуа – місце, де мало зібратися все військо. І вже звідти вона вийшла до Орлеану.
Звістка про те, що на чолі війська встала посланниця Бога надихнула все військо. Незабаром всі французи були впевнені в своїй перемозі над англійцями. Всі воєначальники і прості солдати давно втомилися від нескінченних поразок, поява довгоочікуваної Діви-воїна надихнула всіх. І це надавало всьому війську хоробрість і мужність.

Незабаром Жанна проникає в Орлеан і там здобуває перемогу – її армія взяла перший бастіон. Через тиждень тривала облога міста була знята. Сталося це 8 травня 1429, хоча інші воєначальники це завдання вважали нездійсненним. Жанну з тих пір називали Орлеанською дівою. До наших днів день звільнення Орлеана від англійців вважається головним святом міста.

Під командуванням Жанни військо продовжувало звільняти Францію. Багато міст відкривали перед нею ворота взагалі без боїв. Скрізь її зустрічали з радістю, вона була справжньою народною улюбленицею. Незабаром вона допомогла зійти на престол Генріху VII. У Франції з’явився свій король, а це було рівнозначно оголошенню незалежності держави.

За наказом короля, військова кампанія призупинилася і почалася тільки через майже рік – навесні 1430 року. Протікала вона дуже мляво, королівські придворні всіляко заважали Жанні.

23 травня 1430 року в результаті зради вона потрапила в полон. Король, який був зобов’язаний Жанні своєю короною, не став її рятувати. І незабаром вона виявилася в руках англійців.

Суд і загибель Жанни д’Арк

Жанну тримали у високій башті як військовополонену, а судили церковним судом. Звинувачення їй пред’явили на той час найжахливіше – єресь і чаклунство, зв’язки з темними силами. Обманом її змусили підписати папір з наклепом проти себе ж. У неї забрали жіночий одяг і звинуватили в тому, що вона носить чоловічий – в ті роки це вважалося злочином.
Незабаром їй зачитали церковний вирок, і 30 травня 1431 Жанна зійшла на вогнище …

Виправдання

Війна тривала, але Англія вже не могла оговтатися від поразок, нанесених армією Жанни. Французи наступали всюди, а провінції об’єднувалися. У 1453 році Столітня війна була завершена перемогою Франції.
Карл зібрав всі документи, що стосувалися процесу Жанни. Була доведена повна її невинність. Добре ім’я було відновлено, а 16 травня 1920 року католицька церква канонізувала Жанну – тобто звела в ранг святих.

Оцініть статтю
Додати коментар