Доведіть, що “Аліса в країні див” фантастична повість-казка

Чому Аліса в країні див фантастична повість-казка? 5клас

Чому твір “Аліса в країні Див” належить до літературної казки, які фантастичні елементи є в казці? 

Чому “Аліса в країні див” фантастична повість-казка?

За жанром твір “Аліса в країні див” – це фантастична повість-казка. Ознаки жанру повісті-казки у творі “Аліса в країні див” є такі:

 1. Фантастичні події
 2. Чималий обсяг
 3. Розповідний твір
 4. Складається з багатьох розділів
 5. Тварини, мають людські риси
 6. Один головний герой та багато другорядних героїв
 7. Сприймається як реальна історія

Тепер давайте детальніше розглянемо всі ознаки, які доводять, чому “Аліса в країні див” фантастична повість-казка:

 • Фантастичні події та місця. У книзі зображуються незвичайні, неправдоподібні явища, створюється вигаданий, нереальний, сповнений чудес світ. Наприклад, персонажі змінюють розміри, розмовляють тварини, існують місця з надзвичайними правилами, такі як Країна Див.
 • Фантастичні персонажі. У творі зустрічаються різні дивовижні персонажі, такі як Чеширський кіт, Білий Кролик, Божевльний Капелюшник, Королева Сердець, Пелікан Додо та інші. У творі немає чаклунів, добрих і злих героїв.
 • Фантастичні предмети у казці “Аліса в країні див”: золотий ключ, пляшечка з написом “Випий мене”, скринька з пиріжком, гриб, віяло кролика, пиріжкикамінці.
 • Надприродні явища та магія. У “Алісі в Країні Див” магія вважається нормальним явищем («З’їж мене», «Випий мене»), завдяки чому Аліса Збільшується та зменшується.  Є моменти, коли герої перетворюються на інших тварин, можуть літати або зникати, що є типовими елементами фантастики.
 • Нестандартні сюжетні повороти. У фантастичній повісті можуть відбуватися несподівані та неординарні події, які перевертають звичайність. Часто сюжети таких творів містять елементи пригод та небезпеки.
 • Абсурдність та пародія на реальність. Країна чудес представлена як абсурдне місце, де логіка та розум руйнуються. Сюжетні лінії переплітаються, персонажі роблять незвичайні речі, а правила життя нічого не означають. Це створює атмосферу сюрреалізму та химери, що є характерними для фантастичних творів.
 • Сюжетна лінія підпорядкована ідеї уявити незвичайне як реальність.
 • Тема твору зачіпає духовний світ людини і проблеми тих часів, коли твір був створений.
 • Головним героєм залишається людина зі складним внутрішнім світом.
 • Художні особливості мови. Наявність парадоксів, нонсенсу, каламбурів, пародій на вірші, гри слів.

Фантастична повість-казка “Аліса в Країні Див” містить уроки та моральні аспекти, які часто характерні для казок, такі як важливість самовдосконалення, відкриття свого власного шляху та розуміння справжньої цінності доброти та справедливості.

Тепер ви знаєте, чому “Аліса в країні див” фантастична повість-казка і які її ознаки.

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар