Джеймс Джойс коротка біографія

джеймс джойс біографія скорочено Письменники

Джеймс Джойс скорочено біографія розповість про життя та творчість ірландського письменника.

Джеймс Джойс коротка біографія

Роки життя Джеймса Джойса – 1882-1941
Джеймс Джойс є представником літератури – «потоку свідомості»

Джеймс Августин Алоїзій Джойс народився 2 лютого 1882 року у Дублінському передмісті Ратгар у католицькій сім’ї. Він був найстаршим з 10 дітей, що вижили; двоє з його братів і сестер померли від тифу.

Початкову освіту Джеймс Джойс отримав у Єзуїтському коледжі Клонгоуз Вуд — школі-інтернаті, до якого він потрапив у 1888 році, проте змушений був залишити у 1892, коли його батько більше не міг оплачувати навчання. Деякий час Джойс навчався вдома, і деякий час провчився у школі О’Коннела, що у Дубліні.

У 1893 році його зарахували до коледжу Бельведер, що належав Єзуїтам.

 У 1898 році він вступив до Дублінського університетського коледжу, де зайнявся вивченням сучасних мов, зокрема англійської, французької та італійської

У 1903 році Джойс поїхав до Парижа, але через хворобу матері, в тому ж році, повернутися до Ірландії. Після смерті матері він продовжував пиячити і влазити в борги. Він змушений був заробляти вчителюванням, написанням рецензій на книги та співами.

В 1904 Джойс повернувся на континент – на цей раз разом з Норою Барнакл, яка народила йому сина і дочку (офіційно вона стане його дружиною в 1931). Протягом багатьох років Джойс викладав англійську мову в Трієсті та Цюріху – місцях своєї добровільної посилання, які стали легендарними після його популяризації. У Трієсті він майже постійно жив 10 років.

Перед початком Першої світової війни Джойс з дружиною жив у Цюріху, де працював над романом «Портрет художника в юності», а пізніше і над романом “Улісс“. Подорожуючи по Європі, Джойс писав вірші, деякі з яких публікувалися в антологіях імажинізму.

1933  року опублікований роман «Улісс» у Франції. Це найбільш відомий твір Джойса, де автор на 600 сторінках оповідає про один день (16 червня 1904 р.) дублінського єврея Леопольда Блума. Незважаючи на те, що «Улісс» створювався за кордоном, по цій книзі, як стверджував сам Джойс, «можна було б відновити Дублін у разі його руйнування». День 16 червня відзначається шанувальниками Джойса у всьому світі як Блумсдей (Bloomsday).

У Парижі Джеймс Джойс почав роботу над своїм останнім масштабним твором – романом «Поминки по Фіннегану», опублікованому в 1939 році. Цей складний експериментальний роман, проте, не був досить добре прийнятий публікою, і до цих пір залишається книгою «для фахівців», на відміну від більш ранньої книги новел Джойса «Дублінці», що вважається тепер зразковою книгою цього жанру. Популярний нині також його ранній роман “Портрет художника в юності».

Після поразки Франції та окупації частини її території німецькими військами на початку Другої світової війни Джойс повернувся до Цюріха. Він сильно страждав від наслідків глаукоми. Здоров’я його продовжувало погіршуватися. 11 січня він переніс операцію у зв’язку з проривної виразкою і 13 січня 1941 він помер.

Найвідоміші твори Джойса: «Дублінці», «Портрет митця замолоду», «Улісс».

Стильовою домінантою творчості Джеймса Джойса є «потік свідомості».

Характерною ознакою художнього стилю Дж. Джойса є використання асоціацій, культурно-історичних ремінісценцій

Оцініть статтю
Додати коментар