Джеймс Джойс цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Джеймс Джойс цікаві факти з життя та творчості письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Джеймс Джойс цікаві факти

Джеймс Августин Алоізіус Джойс народився в столиці Ірландії Дубліні. Майбутньому письменникові вдалося отримати гарну освіту, але невлаштованість і злидні в його юні роки знайшли відображення в його творчості.

Перша публікація Джойса вийшла в дублінській газеті, коли йому було 18 років. Це було есе про п’єсу «Коли ми, мертві, прокидаємося» норвезького драматурга Генріка Ібсена.

 Джеймс Джойс носив п’ять наручних годинників, налаштованих на різні години.

Письменник багато подорожував. У 20 років він відправився спочатку до Парижа, потім повернувся до Ірландії, так як його мати тяжко захворіла, після її смерті переїхав до Італії. До початку Першої світової війни вже разом з дружиною перебрався до швейцарського міста Цюріх, після знову подорожував по Європі, жив у Франції, а з початком Другої світової повернувся до Цюріха, де і прожив до кінця своїх днів.

Зі своєю майбутньою дружиною і музою Норою Барнакл Джойс зустрівся в дублінському готелі Finn’s Hotel 16 червня 1904 року, де вона працювала покоївкою, проте одружилася пара тільки в 1931 році. Все ж дату їх першого побачення Джойс вирішив увічнити в романі «Улісс», саме 16 червня 1904 року розгортається дія роману.

Роман «Улісс» вважається найвідомішим твором письменника. На його написання у Джойса пішло 7 років. Роман Джойса «Улісс» увійшов до списку 100 кращих англомовних романів.

Останній твір Джойса, роман «Поминки по Фіннегану», став самим суперечливим в його творчості і був неоднозначно сприйнятий читачами. У цьому романі все 49200 слів використані по одному разу.

Джеймс Джойс страждав декількома фобіями. Джеймс Джойс боявся собак, блискавок і води. Змусити себе помитися, особливо в юності, для нього було складно. В “Портреті художника в юності” Стівен постійно чухається – у нього воші. У коледжі і сам Джойс зіткнувся з цією проблемою від своєї неохайності.

Великому письменнику часто дошкуляли шанувальники, яких тепер називали б фанатами. Один з таких молодих людей нагнав свого кумира на вулиці і попросив дозволу поцілувати руку, яка написала «Улісса». Велике зібрання народу завмерло в очікуванні: що відповість метр. Метр відповів: «Дозволити ніяк не можу, тому що ця рука зробила багато чого іншого».

Його останні слова були такі: «Невже мене ніхто не розуміє»?

Оцініть статтю
Додати коментар