Джонатан Свіфт цікаві факти

Джонатан Свіфт цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Джонатан Свіфт цікаві факти з життя розкажуть про захоплення, хобі, особисте життя та творчість англо-ірландського письменника-сатирика, публіциста, філософа, поета і громадського діяча, англіканського священика.

Джонатан Свіфт цікаві факти

Джонатана назвали на честь батька, який помер ще до його народження.

Він навчався на священика
Джонатан Свіфт навчався на священика, перш ніж заглибитися у світ письменства. Він отримав ступінь доктора богослов’я в 1702 році.

Свіфт мав славу похмурого чоловіка, попри на те, що він завжди висміював недоліки. Навіть в його описах завжди говорилося про те, що обличчя у нього завжди суворе і навіть усмішка не пом’якшувала погляду.

Письменник інкогніто любив брати участь в літературних і політичних суперечках. Навіть прийнятий в 1694 році духовний сан не завадив йому приїжджати в Лондон і, переодягнувшись в чорну сутану, сидіти за столиком в кав’ярнях і вислуховував літературні та політичні суперечки. Вислухавши все це, він вибухав дотепами і каламбуром, які довго переказувалися місцевими жителями.

Свої твори Джонатан Свіфт публікував анонімно і абсолютно нічого не отримував за їх публікації. Цікаво, що тільки за твір «Подорожі Гуллівера» він взяв оплату в 200 фунтів стерлінгів. Але читачі завжди впізнавали Свіфта по убивчій іронії і уїдливій сатирі.

«Подорожі Гуллівера» справжній бестселер. У перші три тижні було продано 10 000 екземплярів.

У книзі «Подорожі Гуллівера» письменник придумав нові слова – «йеху» і «ліліпут», які увійшли в мови всього світу. Крім того, автор твору описує два супутники червоної планети Марс. До слова, їх відкрили і описали вчені набагато пізніше.

Саме Свіфт винайшов слово «ковбой». Згідно з Оксфордським словником англійської мови, саме Свіфт вперше використав це слово, тому він вважається його винахідником.

Він дуже любив подорожувати.

джонатан свіфтДивно, що завзятий сатирик і любитель гострого слівця писав і лірику. Найбільш знаменитим є ліричний твір під назвою «Щоденник для Стелли». У ньому автор постає добрим і дбайливим другом.

Життя Джонатана Свіфта просто дивовижне: він вважався негласним ірландським правителем. Його твори були популярні в усій Європі. Навіть ірландський намісник з посмішкою стверджував, що він править країною тільки з дозволу великого декана Джонатана Свіфта.

Письменник передбачив, що впаде в безумство. Прогулюючись якось в парку, Свіфт побачив засихаючого з верхівки в’яза. У роздумах Джонатан зауважив, що вмирати він буде також з голови. Так і сталося.

 Він залишив свої статки психіатричній лікарні
Після його смерті Свіфт залишив більшу частину своїх грошей для заснування лікарні Святого Патріка для душевнохворих.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися деякі цікаві факти про Джонатана Свіфта.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ліза

    Самим знаменитим неправильно, потрібно писати найзнаменитіший або найбільш знаменитий.

    Відповіcти
  2. Густаво

    Дякую))

    Відповіcти