Томас Гоббс біографія та цікаві факти

Філософи

Томас Гоббс біографія та цікаві факти з життя англійського філософа викладено в цій статті.

Томас Гоббс коротка біографія

Майбутній мислитель з’явився на світ 5 квітня 1588 року в південно-східному графстві Англії, біля містечка Мальмсбері, в родині сільського священика. Початкову освіту він здобув у парафіяльній школі, яку відвідував з 8 років. Після Томас навчався в приватному закладі. Його директор зауважив обдарованість хлопчика і давав йому додаткові уроки вечорами. Гоббс вбирав знання як губка. Уже в 14 років він зробив латинський віршований переклад давньогрецької трагедії «Медея».

За сприяння директора приватної школи і матеріальної допомоги свого дядька в 1603 році Томас вступає до коледжу Оксфордського університету. Тут він 5 років вивчав аристотелевську фізику і логіку, удосконалював свої пізнання в латинської і грецької мови. Годинами в книжкових і майстерень крамницях Гоббс вивчав атласи та карти.

Він отримує в 1608 році посаду наставника і компаньйона барона Кавендіша, після графа Девонширского. Його прийняли в сім’ю аристократів на правах особистого секретаря і домашнього вчителя. Разом зі своїм вихованцем філософ в 1610 році відправляється в закордонну трирічну подорож – відвідує Францію, Італію. У 1620 році він познайомився з філософом Беконом, з яким став тісно спілкуватися.

Гоббс в 1628 році зробив переклад Фукідіда на англійську мову. Коли помер його покровитель, граф Девонширский, він переходить на службу до шотландського дворянина. З ним філософ також відправився в подорож до Франції, 18 місяців жив в Парижі.

У 1631 році повертається в Англію, так як надійшла пропозиція виховувати сина свого померлого патрона. У 1634 – 1636 роках Томас Гоббс зробив третю подорож з вихованцем на континент.

У 1640 році він створив перший начерк філософської системи – «Основи права». Але на батьківщині вона не була прийнята, і йому довелося емігрувати до Франції на 11 років. Тут він видав ще «Основи філософії» і «Про громадянина». Остання книга була включена в «Індекс заборонених книг».

У 1646 році він отримав пропозицію стати вчителем математики для принца Уельського, спадкоємця англійського престолу. У серпні 1647 року захворів і 3 місяці провів у ліжку. Одужавши, мислитель продовжив роботу над своєю фундаментальною працею «Левіафан», що складається з 4 частин.

У своїй роботі Левіафан Томас Гоббс привів три основні причини, через які люди воюють один з одним. По-перше, через конкуренцію з матеріальних благ, по-друге через слабку довіру до когось, і, нарешті, через славу.

Помер Томас Гоббс 4 грудня 1679 року.

Томас Гоббс цікаві факти

Мати народила його завчасно, так як сильно злякалася, що іспанська морська Армада дуже близько підійшла до Англії.

Його виховував дядько, так як хлопчик рано втратив батька.

Сучасники згадували, що Гоббс порівняно мало читав, вважаючи за краще особисті бесіди.

Був знайомий з філософом Беконом.

Вставав він кожен день о 7 годині ранку. На сніданок з’їдав бутерброд і до 10 години гуляв у парку. Обідав в 11 і починав працювати в своєму кабінеті. Рівно опівдні в ньому щільно завішували вікна і запалювалися свічки. У такій обстановці Гоббс працював до самого вечора.

Навіть у похилому віці він обходився без будь-якої допомоги в свою сторону. Про його поважний вік «говорили» тільки тремтячі руки.

У 84 роки він написав свою автобіографію у віршованій формі.

Останні слова Гоббса: «Я збираюся зробити останній рейс, відмінний стрибок у темряву.

Левіафан – найвпливовіша робота Томаса Гоббса і також вважається одним з найвидатніших творів політичної думки англійською мовою. Левіафан був написаний під час Громадянської війни (1642-1651) і був опублікований в 1651 році.

Оцініть статтю
Додати коментар