Гален Клавдій біографія

Наука

Гален Клавдій біографія українською мовою викладена в цій статті. А цікаві факти про Клавдія Галена розширять ваші знанні.

Гален Клавдій (бл. 130 – бл. 200 ) – грецький лікар, хірург і філософ римської доби. Гален вважав, що людське тіло складається із щільних і рідких частин, він досліджував організм шляхом спостереження за хворими і розкриття трупів.

Гален Клавдій біографія скорочено

Народився Гален в Пергамі (Давня Греція) приблизно в 130 році в родині багатого архітектора. Батько Галена, Никон, був всебічно розвиненою людиною, цікавився філософією, літературою, математикою, астрономією і багатьма іншими областями знань. З юнацьких років Никон віддав Галена навчатися філософії. Він мріяв, щоб його син став політичним діячем або філософом. Одного разу Никону приснився сон, в якому той віддав сина вчитися лікуванню. Після цього Гален був відправлений на 4 роки в Асклепион. Таким чином філософія відійшла на другий план, і Гален присвятив себе вивченню медицини.

Після смерті батька, Гален подорожує по світу, по містам і островам стародавньої Греції. Набравшись знань і нових медичних традицій, він повернувся в Пергам в 157 році. Там він працював лікарем гладіаторів одного впливового первосвященика. Домігся на даному місці певних успіхів: він приділяв велику увагу травмам гладіаторів, внаслідок чого зменшилася кількість їх смертей. Через чотири роки Гален перебрався до Риму, де продовжив лікарську практику. Супроводжував імператорів Марка Аврелія і Луція Вера в період епідемії під час походів до Німеччини.

По поверненню в Рим, Гален був особистим лікарем імператорського спадкоємця Коммода. При дворі він написав багато творів про медицину. Вивчав дані про епідемію, що вразила Римську імперію і забрала більш 3500000 життів за пару років. Він визначив симптоми хвороби, описав способи її лікування. Чума, названа антониновською чумою, а також на ім’я лікаря – чумою Галена, була викликана вірусом віспи. Дана епідемія стала найбільшою в Стародавньому Римі за масштабом і зайняла важливе місце в історії медицини.

Гален є автором численних праць в галузі медицини і філософії. До наших днів дійшли лише близько 100 з них. Він створив теорію кровообігу, описав приблизно триста людських м’язів, визначив роль нервів в організмі людини, був основоположником фармакології. Гален вважався впливовим і авторитетним лікарем античності аж до кінця середньовіччя.

Помер Клавдій Гален близько 200 року в Римі.  Серед вчених немає єдиної думки щодо дати смерті великого лікаря. За різними даними, Гален помер у віці 70 або 87 років в Римі.

Оцініть статтю
Додати коментар