Генрік Ібсен цікаві факти з життя

генрік ібсен цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Генрік Ібсен цікаві факти з життя та біографії норвезького драматурга розкажуть про його дитинство, творчість, заслуги, досягнення, захоплення та про особисте життя.

Генрік Ібсен цікаві факти

Ібсен відомий як батько сучасного театру. Він вважається одним із найвпливовіших драматургів і поетів 19 століття, поступаючись лише Вільяму Шекспіру.

Генрік Ібсен народився в родині багатого комерсанта.  Він був старшим із п’яти дітей.

Коли Ібсену був вісім років, його батько розорився і став алкоголіком. Сім’ї довелося продати свій будинок у центральній частині міста та переїхати до невеликого літнього будиночка за містом. Ця подія травмувала автора на все життя.

У 15 років йому довелося покинути школу та працювати учнем фармацевта. У вільний час він читав, малював та писав вірші.

Генрік Ібсен працював аптекарем.

Коли він не зміг вступити до університету, то вирішив присвятити своє життя літературі.

Розчарований життям у Норвегії, де співвітчизники не розуміли його роботи, Ібсен вирушив у добровільне вигнання до Італії, згодом до Німеччини. Він не повертався до Норвегії протягом 27 років.

Ібсен чверть століття провів за кордоном, жив у Римі, Дрездені, Мюнхені.

У 1858 році Генріх Ібсен одружився на Сюзані Торесен (доньці священника) і був дуже щасливий у шлюбному житті. За словами Сюзани, Ібсен завжди милувався молоденькими, гарненькими дівчатами та жінками, але подобалися вони йому чисто естетично, і якщо розпалювали пристрасть, то лише в його уяві. З ім’ям Ібсена не пов’язано ніяких галасливих скандалів, він ніколи не ставив свою дружину в незручне становище.

ГЕНРіК іБСЕНСин Генріка Ібсена Сігурд Ібсен був відомим політичним діячем і журналістом, онук Танкред Ібсен – кінорежисером.

З 1986 року в Норвегії вручається національна Премія Ібсена за внесок у драматургію, а з 2008 року – Міжнародна премія Ібсена.

Лікар Ібсена, доктор Едвард Бул, розповідав, що сім’я Ібсена зібралася біля ліжка письменника перед тим, як він помер. Мабуть, щоб заспокоїти родичів, доглядальниця помітила, що Ібсен сьогодні виглядає трохи краще. При цьому Ібсен, підвівшись, сказав ясно і чітко: «Навпроти!» – І помер.

Генрік Ібсен помер у Хрістіанії 23 травня 1906 року, після тривалої і важкої хвороби у віці 78 років.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. света

    дякую

    Відповіcти
  2. Катерина

    Це не цікаві факти, а просто біографія !

    Відповіcти