Григір Тютюнник цікаві факти

Григір Тютюнник цікаві факти  Цікаві факти про відомих людей

Григір Тютюнник належить до покоління шістдесятників і відомий в українській літературі як майстер психологічної новели. Цікаві факти про Григора Тютюнника, з життя (біографії) відомого письменника викладені в цій статті.

Григір Тютюнник цікаві факти

Григір Тютюнник народився в родині селян, його батька було заарештовано органами НКВС, коли йому було лише 6 років.

Григір Тютюнник прожив тяжке сирітське життя. Знав, що влада знищила його батька. Переслідували і його самого. Усе життя жив завжди з натугою. Так, тяжко переживав, коли його твори препарувала цензура. До цього додалися сімейні незгоди.

Його братом був письменик Григорій Тютюнник. Саме завдяки йому Григір почав писати.

Перше оповідання написав російською “В сумерках”, і підписав псевдонімом Ташанський.

Повість «Климко» має автобіографічний характер. В 1942 році через голод та дослухавшись поради знайомих, письменник у віці 11 років пішов до матері на Полтавщину пішки.

григір тютюнник родина
Григір Тютюнник з дружиною та синами

З майбутньою дружиною Марією познайомився в університеті. Вона навчалась на відділенні української філології, а Григір вчився на відділенні російської філології. dovidka.biz.ua Він спочатку говорив і писав російською, але згодом почав писати лише українською. В них народилося двоє синів – Михайло, Василь.

Григір Тютюнник дуже любив свого батька, і після народження першого сина він твердо вирішив, що первісток буде мати ім’я Михайло на честь батька Тютюнника.

Він був повністю відданий літературі, нехтував матеріальними благами. На цьому ґрунті виникали конфлікти з дружиною. У певний момент усе це зійшлося в одну точку.

Григір не любив сидіти в Києві, мандрував по дальніх дорогах і селах. Бо там можна було почути справжню українську народну мову.

Творча спадщина Григора Тютюнника невелика – це один том на 600 сторінок. Його перу належать близько 40 новел, 5 повістей, нариси, статті. Та цінність його творчості надзвичайно висока.

У Спілці письменників його не любили за прямоту. У 1974 рік, почалися арешти української інтелігенції. Тютюнника занесли до “чорного” списку, усім видавництвам наказано не друкувати його твори, ніде не згадувати його ім’я. Якось, коли був в опалі, у нього вихопилося: “Так я ж написав тільки напівправду життя — і мене викидають з літератури. А якби я написав усю правду, то що — мене вбити треба?”

Через переслідування владою в останні роки вживав чимало спиртного. Разом із сім’єю переживав матеріальні труднощі.

6 березня 1980 р. Григір Тютюнник покінчив життя самогубством (письменник повісився). Йому було лише 48 років. Зацькований, доведений до розпачу і депресії письменник написав таку передсмертну записку: «Домучуйте когось іншого, а моє, що в мене є, спаліть».

григір тютюник хронологічна таблицяСекрет успіху Григора Тютюнника

Один молодий автор почав просити, щоб Григір Михайлович поділився секретами творчості. “Ніяких секретів нема”, — каже Тютюнник. — “Я прочитав вашу новелу “Іван Срібний”. Як усе там природно, просто не можна відірватися”, — говорить молодик. — “Слухайте, голубе, я знаю ваш рід, ви ніколи не знали нестатків. Ви ніколи не мерзли серед голого степу в завірюху, коли йдеш на свиноферму. А йдеш туди, бо там твоя тьотя зварить картоплі свиням, то й тобі щось перепаде. І ти йдеш, бо вдома — ні крихти. Ви не зрозумієте цього, бо такого не пережили”. — “Та все ж таки секрети творчості є?” — “Є! — з притиском каже Григір. — Передаю секрет: біль. Повна душа болю“.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. дарака

  ??? статья цикава але мени жалко його и його батька був такый гарный песьменнык!!!
  *плака* хнык хнык

  Відповіcти
  1. баан

   хахаах

   Відповіcти
   1. (Бан)баанна

    Що смішного було у цікавих фактаїх про письменника

    Відповіcти
 2. Ярик

  да согласен а если твой папа самый извесный и помогал во всем и он умер тебе будет приятно когда будут смеяться над твоим папой который умер а?

  Відповіcти
 3. Або

  Емммм. Ну допустим

  Відповіcти