Хорватія: цікаві факти – ТОП 20

цікаві факти про хорватію Цікаві факти з географії

Хорватія – одна з найчистіших і мальовничих країн Європи. Чим ще славиться Хорватія? Що можна побачити в Хорватії? Що потрібно знати про Хорватію? Яка релігія в Хорватіі? Цікаві факти про Хорватію розкажуть не лише про відомі місця країни та її особливості, а й про цікаві традиції.

Хорватія: цікаві факти

1. Хорватія входить в 40 найпопулярніших туристичних напрямків світу. Туризм – одна з головних економічних галузей: він приносить до 15% ВВП.

2. До складу Хорватії входить 1145 островів. Але тільки 47 з них населені. 651 острів носить статус безлюдних, 389 характеризуються як скелі, 78 – як рифи.

3. Завдяки унікальним узорам і досконалій техніці хорватські мережива були внесені в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

4. 47% Хорватії мають статус особливо охоронюваних природних територій. В країні 8 національних парків, найвідомішим з яких є Плитвицькі озера. У 1979 році цей парк був включений до реєстру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Хорватія: цікаві факти - ТОП 20
Плітвіцькі озера Хорватія

5. У 2011 році журнал FORBES вніс Хорватію в список 12 кращих кращих країн для проведення старості. Однією з причин, ймовірно, є те, що місцеві пенсіонери не платять прибутковий податок.

6. Саме Хорватії світ зобов’язаний модою на краватки. Тут цей аксесуар називається «ліжком» (cravat). За часів Тридцятилітньої війни (1618-1648) французьким воїнам сподобалися шийні хустки хорватських вершників, і вони запитали «що це таке?». Хорвати, не розуміючи мови, думали, що питання означав «хто ти такий?», І відповідали: «хорват». Так і з’явилося слово «cravate», тобто “краватка”.

7. Майже 8% свого ВВП Хорватія витрачає на охорону здоров’я.

8. Національна хорватська валюта – Куна – названа на честь куниці. В середні віки коричневі шкурки цієї тварини використовувалися в торгівлі замість грошей.

9. У Хорватії знаходиться найменше місто в світі – цей факт зафіксований в Книзі рекордів Гінесса. У Хуме проживає всього 23 людини, і всі вони родичі. Тут є свій муніципалітет, центральна площа, міські ворота, пара готелів та ресторанів, пошта, два храми і навіть музей.

10. Хорватія – друга в світі за рівнем імміграції в світі. Перше місце належить Ірландії.

хорватія11. У 2010 році в Загребі відкрився Музей розлучень. Його заснували двоє місцевих художників Олинка Віштіца і Дражен Грубішіч, які після розриву вирішили створити експозицію своїх речей і подарунків. Згодом колекція збільшилася за рахунок пожертвувань інших колишніх пар. У 2011 році музей був відзначений спеціальною премією «Європейський музей року».

12. Далматинські доги родом з Хорватії. На території історичної області Далмації археологи вперше знайшли кераміку із зображенням далматинців.

13. Білий дім у Вашингтоні облицьований з каменю, видобутого на хорватському острові Брач. Також його використовували при будівництві будівлі Парламенту та Нового палацу у Відні, Парламенту в Будапешті і Палацу римського імператора Діоклетіана в Спліті.

14. Громадяни Хорватії мають право голосувати на виборах з 16 років, але тільки за умови, що у них є робота. Якщо ж ні, значить, вони ще недостатньо зрілі і повинні почекати до 18 років.

15. У середині XX століття Хорватія першою офіційно відкрила свої пляжі для нудистів. Це сталося після того, як англійський принц Едуард VIII разом зі своєю коханою купався голяка на пляжах хорватського острова Раб.

16. Собор Святого Хреста в Ніні визнаний найменшою церквою в світі. Довжина храму – 7,8 м, ширина – 7,6 м, висота – 8,2 м, товщина стін – 57 см.

17. Дослідник і мандрівник Марко Поло, фізик Нікола Тесла і Святий Марін, який заснував Сан-Марино, родом з Хорватії.

18. Винахід парашута приписують Леонардо да Вінчі. Але насправді перший працюючий парашут зробив хорват Фауст Вранчіч. Його випробування пройшли в 1616 році у Венеції.

19. Без сонцезахисних окулярів до Хорватії краще не їхати. Країна отримує приблизно 2715 годин сонячного світла на рік. А люди, які живуть у Сіднеї, Австралія, отримують лише 2592.

20. Воду з крану у Хорватії можна пити. Питна вода жителям досі надходить каналами громадського водопостачання, і воду цю можна пити безбоязно.

Оцініть статтю
Додати коментар