Цікаві факти про ЄВРОПУ – ТОП 25

цікаві факти про європу Цікаві факти з географії

Чи знаєте ви щось цікаве про Європу? Цікава інформація про Європу, про країни Європи для дітей і дорослих розповість про неймовірні природні явища та особливості цієї частини світу.

Цікаві факти про Європу

Європа — другий за розміром материк. У світі є 7 континентів, найменшим з яких є Антарктида. Європа – друга за розмірами. Також це третій континент ( за чисельністю населення ) після Азії та Африки, з населенням 730 млн. чоловік.

європа цікаві факти1.  У Європі – 48 незалежних держав.

2. Багато європейських країн є членами Шенгенської зони, яка скасовує прикордонні і імміграційні кордони серед своїх членів.

3. У Європі розмовляють понад 200 мовами
По всій Європі розмовляють понад 200 мовами, хоча лише 24 визнані офіційними мовами Європейського Союзу. А  найпоширенішою мовою Європи є англійська, нею розмовляють 38% європейського населення.

4. Найбільша держава в Європі за площею, що повністю перебуває в її межах, є Україна.

ватикан5. Найменша держава в Європі (також і у світі) – Ватикан (Площа: 0,44 км2). Саме у Ватикані знаходиться Базиліка Святого Петра, яка є найбільшою церквою в Європі та світі.  ЇЇ розміри вражають:  222 метри в довжину, 152 метри в ширину, 137 метрів у висоту. Церква вміщує 60 000 людей

6. У 16-20 століттях, європейські країни контролювали Північну і Південну Америку, більшість країн Африки, Океанії та більшість країн Азії.

7.  Обидві світові війни були значною мірою зосереджені в Європі, значно сприяючи зниженню домінування Західної Європи, поступаючись Сполученим Штатам і Радянському Союзу.

чехія 8. Чехія має найбільшу кількість замків у Європі
У цій країні можна побачити 932 замки – це більше, ніж у будь-якій іншій країні Європи. Навіть якщо ви відвідуєте один замок на день, вам знадобиться більше 2,5 років, щоб побачити їх усі!

9. Найвища гора в Європі – Гора Ельбрус (знаходиться на території Кавказу, на кордоні республік Кабардино-Балкарія та Карачаєво -Черкесія) . Висота: 5642 м.

франція цікаві факти10. Франція є найбільш відвідуваною країної Європи та світу.

Найпопулярнішим містом звісно є Париж. Більшість туристів приїздять, щоб побачити Ейфелеву вежу, Діснейленд та Лувр. Ще один цікавий факт про Лувр в Європі полягає в тому, що навіть якби ви витратили лише 30 секунд на кожен твір мистецтва в Луврі, вам все одно знадобилося б 35 днів поспіль, щоб побачити кожен твір.

11. Найстаріша держава Європи – Сан-Марино, знаходиться в Італії. Площа: 61 км2.

12. Гренландія – найбільший острів у світі, є автономною територією Данії. Площа: 2166086 км2.

ісландія цікаві факти12. В Ісландії не буває комарів. Хоча в світі існує понад 3000 видів комарів, в Ісландії немає жодного. Дивно, але вважається, що комарів там немає через низькі температури та відсутність мілких ставків, які люблять комарі.

13. Королівство Данія є найстарішою монархією в Європі.
Датська монархія, заснована в 935 році королями вікінгів Гормом Старим і Гаральдом Синьозубим, править Данією понад 1000 років. Від Горма Старого до нинішньої королеви Маргрете II ця королівська родина є найстаршою у всій Європі.

В Європі й досі 10 країн мають своїх королів. Монархіями є: Великобританія, Іспанія, Швеція, Норвегія, Нідерланди, Бельгія, Монако, Люксембург, Ліхтенштейн, Андорра та Данія.

норвегія цікавий факт14. Норвегія має найдовшу берегову лінію в Європі
Берегова лінія Норвегії, що складається з приголомшливих фіордів, скелястих островів є найдовшою в Європі та другою за довжиною у світі (після Канади). Його довжина становить понад 100 000 кілометрів.

15. У Швейцарії по неділях заборонено косити газон, будувати щось, мити машину чи розвішувати одяг. Швейцарці вважають неділю днем для відпочинку, і галасливі та настирливі домашні справи не повинні заважати всім розслабитися.

барселона16. Найвідоміша споруда Барселони La Sagrada Familia будується довше, ніж піраміди
Чарівний Храм спокути Святоого Сімейства Антоніо Гауді в Барселоні є справжнім архітектурним шедевром… це пояснює, чому його будівництво займає так багато часу! У той час як надзвичайні стародавні піраміди Єгипту були побудовані за 85 років, La Sagrada Familia будується протягом останніх 138 років. Будівництво знаменитої базиліки почалося в 1882 році. Барселона прагне завершити її будівництво до 2026 року, до 100-ї річниці смерті Гауді.

17. 3/4 картоплі в світі вирощується у Європі.

18. Християнство є найпоширенішою релігією в Європі.
Найпопулярнішими релігіями Європи є християнство, іслам та іудаїзм.

19. Європейський континент є домом для понад 400 об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

монако цікаві факти
Монако

20. Країною з найвищою тривалістю життя в Європі є Монако.
Люди в Монако в середньому живуть 89,4 років. Це найвищий показник тривалості життя не лише в Європі, але й у світі.

21. В Австрії знаходиться найстаріший у світі зоопарк
Зоопарк Шенбрунн у Відні, Австрія, є не лише найстарішим зоопарком Європи, але й найстарішим зоопарком у світі. Зоопарк розташований на території палацу Шенбрунн. Спочатку зоопарк був приватною колекцією королівської родини Габсбургів. Сьогодні – це найвідвідуваніша пам’ятка Австрії!

Цікавинки про Європу, цікаві відомості про Європу ви можете додавати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар