Хто такий Прометей

Всі ми чули і памятаємо з давньогрецької міфології про Прометея, але не кожен з нас відрузу згадає, хто такий Прометей.

Хто такий Прометей

Прометей (провидець) — у грецькій міфології віщий і добрий син титана Япета й німфи Клімени Фетіди, брат Атаманта, Менетія та Епіметея, батько Девкаліона. Викрав з Олімпу вогонь і передав його людям, за що був ув’язнений богами. У мистецтві образ Прометея використовується, як персоніфікація просвітителя.

Чому Прометей вирішив захистити людей та виступив проти Зевса?

Прометей мав велике і благородне серце, тому став на допомогу людям.

Під час суперечки про зменшення жертв богам став на бік людей, які жили надголодь і були безсилі проти могутніх олімпійців. Прометей поділив забитого бика на дві частини. В одну купу склав усе м’ясо й накрив шкурою тварини, а в другу — самі кістки, поклавши на них шматки жиру. Зевс, уведений в оману, вибрав купу, яка лисніла смачним жиром. Відтоді люди стали приносити в жертву богам кістки, тобто гіршу частину вбитої тварини, а самі їли м’ясо. Зевс розгнівався на людей і забрав у них вогонь, однак Прометей викрав вогонь з Олімпу і приніс його людям у тростинці (відгомін прадавнього способу добування вогню тертям шматків дерева). Так людський рід було врятовано від голоду й холоду.

Також, за ствердженням Есхіла, Прометей замінив дар передбачення у людей на надію. Щоб помститися, Зевс наказав Гефестові створити Пандору. Прометея за протидію богам Зевс звелів прикути до однієї із скель Кавказу і пробити йому списом груди. Щоранку на скелю сідав орел і гострим дзьобом рвав печінку. За ніч печінка відростала, а вранці орел прилітав знову, щоб карати титана. Багато тисячоліть терпів Прометей тяжкі муки, аж поки Геракл (за згодою Зевса, який бажав прославити свого сина) убив орла й визволив титана.

Тепер ви знаєте хто такий Прометей, та чому він допоміг людям.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. аня

    супер ну не легко писати

    Відповіcти
  2. Кирил

    Дуже хороший опис! Дякую за інформацію.

    Відповіcти