Хто такий сангвінік?

Психологія

Хто такий сангвінік?

Сангвінік — це темперамент у класифікації Гіпократа. Людину сангвінічного темпераменту можна охарактеризувати як живу, рухливу, лабільну, яка швидко відгукується на навколишні події, порівняно легко переживає невдачі і неприємності.

Сангвінік з усіх чотирьох типів темпераменту є найбільш незвичайним. Цим людям навколишній світ здається чарівним і фантастичним. При більш глибокому розгляді цього типу, його важко відрізнить від флегматика або холерика, однак відмінності від меланхоліка помітні одразу.

Опис Сангвініка

З перших же днів життя дитина сангвінік проявляє себе як неймовірно активний малюк. Він любить бути в центрі уваги, і всіма можливими способами буде нагадувати оточуючим про свою присутність. Він проявляє непідробний інтерес до всього, що його оточує. Сангвініки неймовірно життєрадісні і оптимістичні. Саме цим  вони надалі притягують до себе людей. Кожен день для сангвініка – нове життя, яке просто необхідно прожити на всі сто. Відмінною рисою цього типу є потреба в спілкуванні з оточуючими людьми. Це природжені лідери. Саме тому сангвініки схильні до створення своїх фірм, компаній і організацій. Це відмінний шанс бути в центрі уваги, в оточенні захоплених поглядів.

Сангвініки є власниками хорошого образного мислення. «Сірі будні» – це не про них. Такі люди мають талант бачити в поганому – гарне, а в звичайному – дивовижне. Також варто відзначити і властиву їм прекрасну пам’ять, проте запам’ятовують вони лише ті речі, які пробудили в них інтерес. Наприклад, вони швидше запам’ятають колір очей вподобаної дівчини, ніж ім’я свого сусіда.

Даний тип особистості є власниками нестандартного світогляду і незвичайних думок. Погляди на самі повсякденні речі просто вражають оточуючих. Тяга і інтерес оточуючих також пояснюється і надмірною допитливістю до всього, що оточує сангвініка. У таких людей багато хобі і різних інтересів. Негативною рисою є мінливість ці інтересів. Вони швидко перемикають свою увагу з однієї речі на іншу, що часто заважає їм швидко домогтися успіху.

Як визначити сангвініка?

Сангвініки вибирають рухливу роботу, що припускає спілкування з людьми. Вони не в силах просидіти 8 годин на задушливому офісі за комп’ютером. Саме тому сангвініки є успішними менеджерами, вчителями, акторами, юристами. Лише при виборі підходящої роботи такі люди швидко почнуть просуватися по кар’єрних сходах. Незважаючи на цікавість і непідробний інтерес до навколишнього світу, сангвініків характеризують як не посидючих, не організованих і хаотичних особистостей. Протягом усього життя їх вабить якась легкість і безпосередність, якою вони заразилися в ранньому дитинстві. Це ж безпосередньо впливає і на їх відкритість і довірливість. У той час як оточуючі з обережністю спостерігають за усіма оточуючими, сангвініки отримують задоволення від спілкування і життя в цілому. Тому немає нічого дивного, що у цих людей дуже багато друзів і знайомих. Цей тип темпераменту завжди проживає неймовірно цікаве і насичене життя, яке недоступне всім іншим. У першому, це абсолютна правда, а от у другому цю думку варто вважати помилковою.

Сангвінік робить життя таким, яким воно є насправді. Здатність розгледіти в поганому щось хороше, вміння залишатися на позитиві і зберігати оптимістичний настрій на життя дозволяє думати, що людина-сангвінік особлива.

Однак не варто сприймати цих людей за ідеальних. Даний тип темпераменту має і негативні якості, які дають про себе знати. Наприклад, надмірна товариськість сангвініків стомлює багатьох людей, а їх щира зацікавленість нерідко здається підозрілою для оточуючих. До того ж, по відношенню до себе сангвініки вимагають того ж, однак не всі люди можуть відповісти взаємним інтересом або схильністю до спілкування. Хаотичність заважає цим людям добитися швидко успіху. Зазвичай такі люди довгі роки шукають своє місце в цьому світі, проте вимагаюча змін натура, заважає знайти деяку стабільність. Це може позначатися і на взаєминах в родині, так як недолугий, хоч і життєрадісний чоловік не зможе утримувати сім’ю.

Оцініть статтю
Додати коментар