Хто з тварин взимку змінює шерсть? Та чому взимку у звірів хутро стає густим? Відповідь на ці питання Ви дізнаєтеся в цій статті.
Як змінюється шерсть у звірів восени?
З настанням холодів більшість звірів змінюють свою шерсть, вона стає густішою і теплою. Коли настає зима, то вони одягаються в тепліше і густіше хутро.
Ось які звірі змінюють свою шерсть:
- Заєць влітку був сірий, а до кінця осені стає білим.
- Білка руду шубку змінює на зимову сіру.
- У ласки до зими шерсть стає зовсім білою
Колір білого песця взимку – чисто-білий, а влітку – брудно-бурий. Забарвлення блакитного песця взимку темне (від пісочного до темно-сірого з блакитним відтінком) . На материку блакитні песці зустрічаються досить рідко, а на островах, навпаки, часто. Зміна вовняного покриву у песців буває два рази на рік: навесні (у березні – квітні) і восени (з вересня по грудень) . У період з січня по лютий у песця найкраще хутро. Навесні і восени, коли відбувається процес линьки, тварини мають плямисте забарвлення, яке також добре їх маскує на ландшафті.
Горностай взимку чисто білий, влітку двоколірний — верх тіла бурувато-рудий, низ жовтувато-білий. Зимове забарвлення характерне для районів, де мінімум 40 днів на рік лежить сніг.
Кінчик хвоста чорний протягом усього року.
Чому взимку у звірів хутро стає густим? У багатьох тварин хутро стає більш густим і пухнастим, бо так легшепережити люті морози. Також хутро на зиму світлішає. Це допомагає тваринам маскуватися серед снігу. Хутро стає густіше у таких тварин: лисиця, кролик, ведмідь, заєць, вовк, білка, олень.
Чому тваринам, які мають хутро взимку не холодно?
Тварини не мерзнуть взимку через те, що хутро є природним ізолятором, який утримує тепло тіла тварини, запобігаючи його втраті при низьких температурах.