Як течії впливають на клімат?

Географія

Як на формування клімату впливають океанічні течії ? Які течії мають вплив на формування клімату Європи? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся нижче.

Вплив океанічних течій на формування клімату

Вплив океанічних течій на формування клімату всієї планети був помічений вже давно, і сьогодні доведено наскільки він значний.

З теплими течіями пов’язане підвищення температури повітря в прибережних районах (особливо яскраво це проявляється в зимовий час в помірному і субарктичному кліматичних поясах) і посилення випадання опадів. Над теплими течіями зростає випаровування, в повітря надходить більше водяної пари і, отже, кількість атмосферних опадів зростає.

Наприклад, на півдні Скандинавського півострова, біля берегів якого протікає тепла Північно-Атлантична течія, ростуть мішані ліси, а південь острова Гренландія, що лежить приблизно на тих же широтах, вкритий льодом.

   Течії пом’якшують клімат прибережних районів суші, згладжуючи різкі коливання температури.

Холодні течії впливають на клімат менше: наприклад, вплив холодної Каліфорнійської течії, що рухається уздовж західного узбережжя США, позначається головним чином на утворенні туманів. Холодні течїї різко знижують кількість опадів. У тих частинах суходолу, де біля берегів протікають холодні течії, звичайно, утворюються пустелі. Охолоджене над течіями повітря, просуваючись углиб материка, не утворює хмар. Опади в таких районах — велика рідкість.

Які течії мають вплив на формування клімату Європи?

Завдяки течії Гольфстрім країни Європи, які знаходяться поблизу Атлантичного океану, відрізняються м’яким кліматом. Теплі маси води обігрівають повітря, і воно розповсюджується Європою західними вітрами.

Так, завдяки теплим водам Гольфстріму температура повітря взимку в Рейк’явіку вище, ніж в Нью-Йорку.

Інша тепла океанічна течія- Північно-Атлантична течія також пом’якшує клімат Європи.

Отож, течії грають величезну роль в процесі міжширотного перенесення тепла. Теплі морські течії переносять тепло у високі широти з низьких, а з холодними течіями відбувається адвекція холоду. Саме тому морські течії впливають на температуру повітря, а також на її розподіл. Наприклад, Гольфстрім впливає на гребінь ізотерм середньої температури, на клімат Західної Європи та східної частини північної Атлантики.

Оцініть статтю
Додати коментар