Яких акваріумних рибок ти знаєш?

Поради

Розповідь про різноманітність акваріумних риб повідомить які рибки живуть в акваріумі та які є найпоширеніші акваріумні рибки.

Розповідь про акваріумних рибок

Ми звикли, що риби живуть в річках, озерах, морях і океанах. Однак є й такі, які живуть у нас вдома – в акваріумах. Видів таких рибок налічується дуже багато. Акваріумні рибки різноманітні за формою тіла і його забарвленням. Є ті, які з легкістю помістяться в чайній ложці, деякі розміром з дитячу долоню. Природа обдарувала їх різними кольорами – червоним, жовтим, блакитним, зеленим, синім, білим, чорним. Деякі рибки різнокольорові: смугасті, плямисті, з неоновим кольором. Те ж саме стосується і їх форми тіла. Одні рибки як листочок плоскі, інші з круглими, товстими бочками. У деяких мешканців акваріума пишний, великий хвостовий плавник або ж вузький і довгий.

Переважно акваріумні рибки харчуються їжею тваринного походження, хоча деякі види поїдають рослини і не можуть без них нормально розвиватися. Однак і вони час від часу харчуються тваринною їжею. Найпоширеніший корм для акваріумних риб – це сухий корм, який ми купуємо в звичайному зоомагазині. Однак тим, хто хоче урізноманітнити харчування мешканців акваріумів, варто звернути увагу на маленьких ракоподібних – дафній, циклопів. Їх також можна наловити в ставках, або ж купити в спеціалізованих магазинах.

Яких акваріумних рибок ти знаєш?

Астронотус. Це досить великі південноамериканські рибки, які можуть в акваріумі виростати до 30 см. Харчуються мальками риб, рослинними кормами, гранулами. Переважно не тримаються з іншими видами риб. Люблять рити грунт на дні акваріума і викопувати рослини. Тому краще всього оформити дно корчами і камінням. Якщо не закрити ємність, то риби можуть вистрибнути.

Хромис. Це досить агресивні акваріумні риби, які виростають до 13 см.

Аулонокара. Дуже вимогливі до якості води. Легко уживаються з іншими акваріумними рибками. Виростають до 10 см.

Соми. Виростають до 27 см. Люблять переривати дно акваріума. Легко уживаються з іншими акваріумними рибками.

Боція — рід риб родини в’юнових. Ці рибки дуже ніжні, так як їх тіло позбавлене луски. Вони полохливі, тому їм потрібні укриття і багато крупнолистних рослин. Люблять жити зграйками до 6-7 особин. Боції відрізняються яскравим забарвленням, тому популярні серед акваріумістів

Гурамі. Це мирні і невибагливі рибки. Чутливі до якості води. Харчуються живим і сухим кормом, а також рослинним кормом. Люблять жити зграйками по 5-7 особин.

Діскуси. Виростають до 15-20 см. Їм підійдуть акваріуми, засаджені рослинами, де багато укриттів і проходів. Є миролюбними рибами. В їжі можуть бути розбірливими, тому від корму, який не подобається, можуть легко відмовитися. Харчуються живим кормом, рослинною їжею, шматочками яловичого серця. З дрібними видами поселяти не рекомендується.

Золота рибка. Не виростає більше 15 см. Люблять акваріуми покриті галькою або ґ гладким гравієм. Харчується живим кормом, сухими кормами, рослинною їжею. Уживаються з усіма видами акваріумних рибок. Їм необхідно залишити місце для плавання. У порівнянні з іншими своїми сусідами вони дуже повільні.

Скалярії – є одними з найбільш популярних і найбільш широко поширених акваріумних риб.

До популярних акваріумних рибок відносяться також: даніо, ансціструси, барбуси, скалярії, неон, нанностомуси, лабео, гуппі та інші.

Цікаве про акваріумних рибок

Перші акваріуми були створені в Англії в середині XIX століття. А саме слово «акваріум» ( «aquarium») було придумано англійським натуралістом Філіпом Генрі Госсе.

Долгожителем серед акваріумних риб була самка вугра на прізвисько Паті, яка померла в Хельсінгборгському музеї Швеції в 1948 році. Їй було 88 років. Вона народилася в Саргасовому морі в 1860 році і була спіймана три роки по тому в Північній Атлантіці.

Для кожної рибки потрібно в середньому 2 л води на 5 см довжини тіла.

Особливістю скалярій є моногамність — рибки утворюють пари на все життя. Бувають випадки, що скалярія гине, втративши свого партнера. Скалярії охороняють ікру та деякий час мальків від інших риб.

Оцініть статтю
Додати коментар