Ігор Калинець біографія

Ігор Калинець біографія скорочено Письменники

Ігор Калинець біографія коротко розповість про життєвий і творчий шлях українського поета та прозаїка. А цікаві факти з життя повідомлять багато нового про митця.

Ігор Калинець біографія скорочено

Ігор Миронович Калинець на­ родився 9 липня 1939 року в місті Ходорові на Львівщині в сім’ї служ­бовця.

У 1956 р. закін­чив середню школу й вступив до Львівського університету імені Івана Франка.

1962 року, закінчивши українське відділення філологічного факультету, почав працювати в обласному архіві: спочатку архіва­ріусом, а згодом – старшим науковим співробітником.

Перша збірка віршів поета «Вогонь Купала» побачила світ у видавництві «Молодь» 1966 року і здобула прихильні відгуки критиків. Проте до 80-х років його мало хто знав в Україні.

У  1972 року молодий письменник отримав 6 років суворих таборів і 3 роки заслання за свою громадянську позицію. Дружину Ігоря Калинця – відому українську поетесу Ірину Калинець – спітка­ла така сама доля. В ув’язненні поет працював токарем і кочегаром. В ув’язненні поет працював токарем і кочегаром. На волю вийшов 1981 року. Реабілітува­ли Ігоря Калинця аж 1990-го.

Після повернення із заслання був редактором журналу львівського обласного відділу Фонду культури.

Творчий доробок поета стано­ вить 17 збірок, що згруповані у двох циклах: у 1991 році у Варшаві вийшов перший том циклу «Пробуджена муза» (9 збірок), а в США – дру­гий том «Невольнича муза» (8 збірок). Творчість Калинця істотно вплинула на ба­гатьох українських поетів пізніших поколінь. Після повернення з ув’язнення та виселення 1981 року Калинець пише і публікує каз­ки для дітей (наприклад, «Дурні казки», 1998), готує перевидання власних поезій.

1994 року журнал «Сучасність» опублікував його повість «Молімось зорям дальнім», написану ще 1972 року під час перебування у слідчому ізоляторі львівської в’язниці. Та поза всякими сумнівами Калинець був і залишається передовсім поетом. Автор двох томів-фоліантів, куди ввійшли сімнадцять збірок оригінальних поезій.

Ігор Калинець є почесним членом Міжнародного ПЕН-клубу, лауреатом літературної премії імені Івана Франка (Чикаго, США, 1979).

ігор калинець біографіяУ 1992 році отримав премію імені Василя Стуса, а за книжку вибраних поезій «Тринадцять аналогій» удосто­єний Національної премії України імені Тараса Шевченка. Книжка «Слово триваюче» вийшла друком у Харкові 1997 року. У доробку поета також чимало творів для ді­тей, наприклад, «Книжечка для Дзвінки», видана в Києві 1991 року. Дзвінка – це ім’я коханої ви­датного карпатського ватажка опришків Олекси Довбуша, пам’ять якого й досі вшановують на Західній Україні. Також ім’ям Дзвінка Ігор Калинець назвав свою доньку.

Живе і працює у Львові.

Ігор Калинець: цікаві факти з життя

Закінчив школу із срібною медаллю.

Ігореві Калинцю було присвоєно звання почесного громадянина Львова.

Калинець є почесним доктором Львівського національного університету імені Івана Франка.

Займається поет і перекладами художньої літератури, зокрема з польської мови.

З дружиною поет познайомився в університеті, вона була на два роки молодше нього.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Яmi

  Привіт, я – я=^|

  Відповіcти
 2. Кіріл

  Тут не все

  Відповіcти
  1. Панда

   все

   Відповіcти
 3. Jimin

  Дякую, все дуже допомогло і було корисним.
  Сподіваюсь, ви і надалі будете такими активними.

  Відповіcти