Йоганн Кеплер відкриття

Астрономія

Йоганн Кеплер відкриття в астрономії здійснив вагомі.

Йоганн Кеплер внесок у розвиток астрономії

Йоганн Кеплер відкрив закон руху планет:

  • 1.планети разом із Землею обертаються по еліптичних орбітах навколо головного світила – Сонця.
  • 2.Радіус-вектор планети (тіла Сонячної системи) за рівні проміжки часу описує рівновеликі площі.
  • 3.
  • Квадрати зоряних періодів обертання планет відносяться, як куби великих півосей їхніх орбіт.

Також заслуги Кеплера полягають у наступному:

  •  Кеплер поширював логарифмічне числення у Німеччині.  Він склав одну з перших таблиць логарифмів
  • Саме Кеплер ввів у фізику термін інерція як природжена властивість тіл чинити опір прикладеній силі.
  • Вчений заснував оптику як науку, вдосконалив телескоп-рефрактор та допоміг довести відкриття, зроблені за допомогою телескопа його сучасником Ґалілео Ґалілеєм.
  • Кеплер перший, майже на сто років раніше Ньютона, висунув гіпотезу про те, що причиною припливів є дія Місяця на поверхню океанів[.

Теорія Йоганн Кеплер, щодо руху планет ґрунтувалася на даних, які зібрав датський астроном Тихо Браге. Кеплер в 1600 році переїхав до Чехії і почав працювати на посаді помічника у Тихо Браге, датського аристократа, який в 1576 році відкрив першу в світі справжню астрономічну обсерваторію. Його фінансував правитель Данії і Норвегії король Фрідріх II, який увійшов в історію як покровитель наук. Браге передав Кеплеру свої спостереження і знання, доручивши розробити теорію руху планет.

Відзначимо, що за освітою Йоганн був математиком, тому це завдання було йому по плечу. Цілих 20 років німецький астроном присвятив аналізу руху космічних тіл. Він розробив модель руху планет, згідно з якою вони рухалися по еліпсам, а не по великим круговим і малим епіциклічним орбітам як припускав Тихо Браге. У 1609 році вийшла в світ книга Кеплера під назвою «Нова астрономія», яка детально описувала рух. Також в ній було викладено закон – у міру наближення до Сонця, планета прискорює хід, а в міру віддалення навпаки. Ще один закон Кеплера дозволяє розрахувати швидкість і період обертання планет навколо Сонця.

Кеплерівська система виключає кругові рухи сфер і вводить поняття планетної орбіти. Астроном стверджував, що Земля це не центр всесвіту, а звичайна планета, рух якої повністю підпорядкований загальним трьом законам, описаним вище. Єдиний фокус, який об’єднує орбіти всіх планет це Сонце.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що зробив Йоганн Кеплер для астрономії та науки загалом.

Оцініть статтю
Додати коментар