Іван Кочерга цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Іван Кочерга цікаві факти з життя (біографії) українського драматурга Ви дізнаєтесь в цій статті.

Цікаві факти про Івана Кочергу

Іван Антонович Кочерга (1881-1952) — український драматург.

Народився Іван Антонович Кочерга в сім’ї залізничного службовця, що зумовляло часті переїзди. Лише 1891 p. родина оселяється на постійне проживання в Чернігові. Як і всі діти із заможних сімей, початкову освіту одержав дома. В 1899 р. він закінчує гімназію.

Потім їде до Києва і вивчає право на юридичному факультеті. Одержавши диплом другого ступеня, молодий фахівець міг знайти собі роботу за спеціальністю навіть у Києві, але повернувся до Чернігова, де його чекала кохана дівчина, одружився — і ні одного дня так і не пропрацював юристом. Аделаїда Соколовська була закохана в Івана ще з тих часів, коли він закінчував гімназію. Коли молодята побралися, їм було вже по 24 роки, але виглядали вони зовсім юними. У 1906 році в подружжя народився первісток Михайло, а через два роки — Роман.

Перший свій крок у літературу Іван Кочерга зробив ще у Чернігові у 1904 році, коли в «Черниговских губернских ведомостях» надрукував кілька ґрунтовних театральних рецензій, підписуючи їх або криптонімом «И.А.К.», або іменем одного з героїв майбутньої п’єси «Майстри часу» — Карфункель. Сам письменник початком своєї творчості вважав 1910 рік, коли була створена його перша романтична п’єса-казка російською мовою «Песнь в бокале».

З усіх населених пунктів батько Кочерги найбільше любив Київ. Одного разу з сином проходив повз Житній базар і показав малому Самсона, який роздирає пащу страшному левові, а з тієї пащі бризкає цівка води. Батько запропонував синові напитися тієї води, щоб ніколи не забути Київ й повертатися в це місто ще й ще. Така романтична подія навіки закарбувалася в свідомості Івана.

Особливістю творчості Івана Кочерги було те, що до  всіх своїх улюблених, найкращих, з художньої точки зору, творів автор писав передмови. Ці передмови не завжди були потрібними, адже автор робив глядачеві своєрідні підказки, як необхідно трактувати текст або розуміти його героїв чи проблему.

У 1941 з початком війни Кочергу евакуюють в Уфу, доручають йому посаду редактора газети «Література і мистецтво».
У цей час Кочерзі жилося дуже тяжко. І не тільки тому, що сім’ю розмістили в маленькій кімнатці готелю, — тоді всі проживали в тісноті, — а ще й тому, що всенародна трагедія ставала його особистою катастрофою, митець надзвичайно тяжко переживав її окупацію. Навіть не міг писати.

Помер Іван Антонович Кочерга 29 грудня 1952 р. Похований на Байковому кладовищі в Києві.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Івана Кочергу.

Оцініть статтю
Додати коментар