Карл Юнг біографія та цікаві факти

Наука

Карл Юнг біографія та цікаві факти з життя швейцарського психіатра, основоположника аналітичної психології викладені в цій статті.

Карл Юнг коротка біографія

Юнг народився 26 липня 1875 в сім’ї пастора в м.Кесвиль в Швейцарії.

Карл Густав Юнг закінчив медичний факультет університету в Базелі. З 1900 по 1906 рік працював у психіатричній клініці в Цюріху в якості асистента відомого психіатра Е. Блейлера.

У 1909-1913 працював з Зигмундом Фрейдом, грав провідну роль в психоаналітичному русі: був першим президентом Міжнародного психоаналітичного суспільства, редактором психоаналітичного журналу, читав лекції по введенню в психоаналіз.

14 лютого 1903 року Юнг одружився на Еммі Раушенбах. Разом вони прожили все життя, виховували 5 дітей.

У 1914 році Юнг вийшов з Міжнародної психоаналітичної асоціації відмовився від техніки психоаналізу в своїй практиці. Він розробив власну теорію і терапію, названу ним «аналітична психологія».

У 1922 році Юнг придбав маєток в Боллінгені на березі Цюріхського озера, де до 1956 року побудував справжній замок.

У 1933 році став активним учасником і одним з натхненників впливового міжнародного інтелектуального співтовариства «Еранос».

У 1935 році Юнг стає професором психології Швейцарської політехнічної школи в Цюріху, а також засновником і президентом Швейцарського товариства практичної психології, викладає в Цюріху і Базелі.

З 1933 по 1939 рік видавав «Журнал по психотерапії і суміжних галузей», який підтримував національну і внутрішню політику нацистів по очищенню раси. Після війни Юнг пояснював політику журналу вимогами часу.

У квітні 1948 року в Цюріху був організований Інститут К. Г. Юнга.

Карл Густав Юнг помер в своєму будинку 6 червня 1961 року в Кюснахті.

Карл Юнг цікаві факти

Народився в Швейцарії в сім’ї пастора. Він був 4 за рахунком і єдиною, вижившою дитиною. Дід і прадід з боку батька були лікарями.

Юнг ріс тихим і замкнутим хлопчиком. У нього не було друзів, але він ніколи не нудьгував. За словами Карла в ньому жили дві людини – літня людина в світлій перуці і хлопчик, який ненавидів математику.

Юнг не був зразковим чоловіком. Він мав тривалий позашлюбний зв’язок зі своєю пацієнткою Сабіною Шпільрейн-Шефтель.

Юнг п’ять років працював разом з Зигмундом Фрейдом.

Спіритичні сеанси були буденною справою в його родині. Спіритизм практикували його мати, баба, дід, а згодом сам Карл захопився сеансами і зацікавив свою дочку Агату, що стала медіумом.

Психіатр ввів такі терміни, як «екстраверт», «інтроверт», «архетип»

В той момент, коли він помер, в його улюблене дерево в саду в Кюснахті під Цюріхом вдарила блискавка, а його другу Лоренсу Ван дер Посту приснився сон, в якому Юнг махає йому, немов вирушаючи в дорогу, і каже: «Ми побачимося з тобою ». На наступний день Ван дер Пост дізнався, що смерть Юнга настала приблизно в той же час, коли він спав.

Найбільшу популярність Карлу Юнгу принесли:

  • його дослідження людської психіки;
  • аналіз снів;
  • концепція колективного несвідомого;
  • архетипи.
Оцініть статтю
Додати коментар