Хіросіма і Нагасакі: цікаві факти

Цікаві наукові факти

Цікаві факти про Хіросіму і Нагасакі, про міста, які постраждали від ядерної зброї.

Хіросіма і Нагасакі: цікаві факти

Всім відомо, що 6 і 9 серпня 1945 року на два японських міста було скинуто ядерну зброю. Ці дати на все життя стали траурними в свідомості мільйонів японців.

Ядерна бомба над Хіросімою розірвалася в повітрі над центром міста, на висоті 600 м. Вибух миттю забрав життя 420 000 мешканців Хіросіми і перетворив місто на згарище. Тогочасні дослідники пророкували, що впродовж 70 — 75 років в Хіросімі не ростиме жодна трава чи дерево. Але вже у 1960 році місто було відновлене. Сьогодні в Хіросімі проживає 1,2 млн людей.

9 серпня 1945 об 11:02 авіація США скинула на Нагасакі ядерну бомбу. Вибух стався в районі християнського кварталу Уракамі. У результаті цієї трагедії загинуло 73 884 осіб, було поранено 74 909 і завдано збитків 120 820 мешканцям міста. Постраждало 18 409 будівель, серед яких 11 574 згоріли дощенту, 1 326 були повністю зруйновані а 5 509 зруйновані наполовину. Після війни для вшанування загиблих в місті було споруджено у 1955 Парк Миру. Головною тут стала 30-тонна скульптура чоловіка. Кажуть, що піднята вгору рука нагадує про загрозу ядерного вибуху, а витягнута ліва символізує собою мир.

Вибухи були настільки сильними, що люди гинули за частку секунди, залишаючи після себе лише тіні.

Якщо хто і вижив після ядерного вибуху, десятки тисяч людей почали страждати від променевої хвороби.

Олеандр є офіційним символом Хіросіми. Це – перша рослина, яка розквітла в місті після ядерного вибуху.

Згідно з останніми науковими дослідженнями, ті, хто вижив після атомного бомбардування, отримали середню дозу випромінювання, що дорівнює 210 мілісекунд. Для порівняння: комп’ютерна томографія голови опромінює в 2 мілісекунди, а тут – 210 (!).

Після падіння бомби в Хіросімі, люди які вижили, були евакуйовані в Нагасакі… А через три дні їм знову довелося пережити вибух. Відомо, що з тих, хто пережив бомбардування в обох містах, залишилося в живих лише 165 осіб.

На подив багатьох вчених, наукові дослідження показали, що середня тривалість життя сучасних мешканців Хіросіми і Нагасакі в порівнянні з тими, хто не піддався радіації в 1945 році, скоротилася всього на пару місяців.

Хіросіма входить в список міст, які виступають за скасування ядерної зброї.

Серед тих, хто загинули від бомбардування, близько 10% були корейцями, мобілізованими військовими.

Всупереч поширеній думці, серед дітей, народжених жінками, які пережили ядерну атаку, не виявлено різних відхилень у розвитку, мутацій.

Незважаючи на те, що потужність атомного вибуху в Нагасакі була більше, ніж в Хіросімі, руйнівний ефект був менше. Цьому сприяла горбиста місцевість, а також те, що центр вибуху знаходився над промисловою зоною.

Оцініть статтю
Додати коментар