Клеопатра біографія

клеопатра біографія Держава

Біографія Клеопатри коротко розповість про життя найзнаменитішої правительки Стародавнього Єгипту і про те, чим вона прославилася. Цікаві факти про Клеопатру, яка  правила 21 рік, доповнять доповідь.

Клеопатра біографія: коротко

Клеопатра народилася 69 р. до н. е. Її батьком був єгипетський цар Птолемей Авлет із грецької династії Лагидов і коли їй виповнилося 18 років, вона разом із братом стали правити Єгиптом. Приблизно в цей час у країні почалася посуха і перше, що Клеопатра зробила для Єгипту, це видала указ у вересні-жовтні 50/49 року. Відповідно до нього весь хліб звозився до Олександрії, де вже почався голод. Цей акт був першим законодавчим документом правительки.

У 48 до н. е. Клеопатра була позбавлена влади та вигнана з Єгипту. Вона повернула собі трон хитрістю за допомогою Юлія Цезаря. Клеопатра з’явившись вночі особисто до нього в палац Олександрії, замаскована в килим. Вражений її красою та гостротою розуму Цезар визнав її чинність на єгипетський трон. Жінка народила від нього сина Цезаріона в 47 до н. е.

Через рік єгипетську правительку запросили до Риму як друга і союзника римського народу. Вона сподівалася за допомогою Гая Юлія поширити еллінське та єгипетське правління на римські землі. Однак її плани порушила смерть правителя, і громадянська війна, яка почалася після його вбивства.

Переможцем із неї вийшов Марк Антоній, який побажав особисто познайомитись із Клеопатрою, запросивши її до Кілікії. Клеопатра приїхала в образі богині Афродіти та отримала повну владу над Антонієм, який майже весь час проводив на Сході з нею. Вони одружилися, у них народилося троє дітей, яким Антоній дарував країни Азії, завойовані їм. Клеопатра тріумфувала, але недовго: між Антонієм і Октавіаном розгорілася боротьба за одноосібну владу над римським світом. Перемогу здобув останній.

Доля Клеопатри склалася сумно: не бажаючи стати тріумфальною здобиччю нового володаря Риму, вона наклала на себе руки.

За однією з легенд цариця померла від укусу змії, а згідно з другою отруїлася отрутою зі своєї шпильки в 30 році до н.е. Цариця загинула в 39 років і стала символом падіння Єгипту як найбільшої цивілізації Стародавнього світу.

Цікаві секрети Клеопатри

Чим уславилася Клеопатра? Вона прославилася не лише своїм потягом до розкоші та вмінням вести політичні ігри, а й любовними стосунками з двома давньоримськими полководцями – Юлієм Цезарем та Марком Антонієм. Також вона відома тим, що стала останньою царицею Єгипту. Після її смерті Єгипет став римською провінцією.

• Попри те, що Клеопатра увійшла в історію, як найвідоміша цариця Єгипту, вона не була єгиптянкою. Жінка походила із давньої грецької династії Птолемеїв.

• Існує легенда, що батьки Клеопатри були братом та сестрою.

• Коли вона зійшла на престол Єгипту, її ім’я звучало наступним чином: Теа Філопатор, тобто «богиня, яка любить свого батька». Після Клеопатра додала ще “любить батьківщину” і повний титул став Феа Неотера Філопатор Філопатріс.

• Вона єдина з Птолемеїв, хто знав єгипетську мову. Крім того, цариця могла говорити івритом, ефіопською, арамейською, перською мовами та латиною.

• Клеопатра стала першою та єдиною з Птолемеїв, яка прийняла культуру та релігію Єгипту.

• Жінка захоплювалася математикою, астрономією, філософією та ораторським мистецтвом.

• Клеопатра була письменницею. Вона написала книгу “Косметика”. Книга була присвячена медичній та фармакологічній роботі. До книги вона включила засоби від випадання волосся та лупи.

• Гробницю, в якій були поховані Марк Антоній та Клеопатра після їх смерті, так і не знайшли.

Оцініть статтю
Додати коментар