Які представники комахоїдних живуть на нашій планеті, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Комахоїдні представники
До надряду комахоїдних відносяться більше 900 видів. Надряд поділяється на два ряди: їжакоподібні та мідицеподібні.
Найпоширеніші комахоїдні тварини приклади: землерийки, кроти і їжаки.
Вони характеризуються такими примітивними ознаками як: зуби подібні за будовою (так як вони заковтують їжу цілком, рідко пережовуючи її), маленькі півкулі переднього мозку, немає звивин, мозок невеликого розміру. На передньому відділі голови розташувався короткий хоботок з довгими чутливими волосками. У комахоїдних прекрасно розвинений нюх і пахучі залози, яким вони відганяють своїх ворогів.
Представниками комахоїдних є тварини дрібних і середніх розмірів. Як правило, довжина їх тіла не перевищує 50 см. Найяскравіші представники цього загону:
Сункус етруський. Це найдрібніший ссавець. Довжина тіла становить 3.8 см. Дитинчата цих тварин протягом тривалого часу перебувають разом з матір’ю, навіть пересуваються разом з нею: один малюк чіпляється за тіло матері зубами, інший за першого і так далі. Так виходить якийсь караван з мами і її дитинчат.
Їжаки. Ці наземні тварини покриті видозміненими волосками – голками. Коли їм загрожує небезпека, то їжаки згортаються в клубок. Особливо активні в нічний час доби. Харчуються дрібними хребетними тваринами, харчуються безхребетними і яйцями птахів, отруйними зміями. Взимку впадають в сплячку. Виділяють 2 види – вухатий і звичайний.
Землерийки. Ці тварини зовні нагадують мишей. Живуть переважно в лісах. Активні у будь-який час доби. Харчуються насінням рослин, безхребетними тваринами, дрібними гризунами.
Кроти. Є типовими мешканцями грунту. Оскільки тварини ведуть підземний спосіб життя, то вони мають копальні передні кінцівки, компактну форму тіла, щільне хутро. Органи зору слабо розвинені, зате слух і нюх розвинені добре. Харчуються кроти дощовими черв’яками, личинками і комахами.
Хохуля звичайна. Ця тварина занесена до Міжнародної Червоної книги, так як через своє цінне хутро вона стала об’єктом масово полювання. Веде напівводний спосіб життя: у норах звірок влаштовує гнізда з виходом під водою. Між пальцями є плавальні перетинки. Переважно харчується безхребетними тваринами, рослинами і рибою.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які є представники комахоїдних тварин.