Комп’ютер – «мертвий»: чи все так летально?

Поради

Сумна ситуація, коли комп’ютер відмовляється працювати якраз перед здачею важливого проекту або завершенням багатоденної праці, може скластися в житті кожного.

У деяких випадках, ремонт комп’ютерів можливий без допомоги майстра або сервіс-центру, але більша частина поломок уваги професіоналів все ж потребують. Як приклад подібного винятку, розглянемо варіант, коли пристрій відмовляється включатися зовсім.

Отже, немає ознак роботи, звукових сигналів, монітор – темний і порожній (хоча і включений). Вимикаємо техніку і починаємо послідовно перевіряти:

  • Чи є струм в розетці, куди підключено пристрій (особливо, якщо монітор і блок живлення включені окремо);
  • Підключений чи до розетки блок живлення і справний шнур;
  • Чи знаходиться кнопка включення живлення в положення «Увімкн.». Зазвичай, вона розташована в задній верхній частині блоку, поряд з «сіткою» кулера.

Якщо все перераховане не може бути джерелом неполадок – продовжуємо діагностику вже зсередини. Акуратно знімаємо ліву бічну кришку з корпусу (зазвичай вона кріпиться на двох гвинтах, які досить просто послабити). Потрібно знайти кнопку включення на корпусі і перевірити, чи не відійшли чи дроти від материнської плати.

В результаті, якщо маніпуляції не справили ефекту – поломка може бути прихована або в материнській платі, або в самому блоці живлення. Щоб остаточно прояснити ситуацію – треба спробувати включити блок живлення окремо від материнської плати. Для цього, його потрібно відключити від «материнки» повністю, включити в мережу, знайти найширший штекер і замкнути (важливо!) Тільки зелений і чорний дроти на ньому.
Справний блок живлення почне працювати. Якщо проблема в ньому – є час швидко знайти або замовити заміну і продовжити роботу. Поломка материнської плати потребують звернення до фахівця (якщо у вас випадково чи не завалялося запасний).

А якщо комп’ютер працює, «кулер» шумить, але на монітор виводиться зображення? Прислухайтеся до процесу завантаження, його завершення обов’язково зазначено звуковим сигналом. Це вказує на те, що «материнка» справна, а проблему слід шукати в роботі відеокарти. Тобто, її також можна спробувати швидко замінити, якщо працездатність комп’ютера важлива саме зараз.
Якщо несправність не вдається визначити описаним «методом виключення» або необхідних компонентів просто немає – залишається сподіватися на допомогу фахівців. Серед компаній, що відрізняються від конкурентів своєю оперативністю в роботі, можна порекомендувати «Регул-Техно». Серед її послуг також заправка картриджів (Київ, на лівому березі).

Оцініть статтю
Додати коментар