“Король Лір і його дочки” головні герої (характеристика)

Король Лір і його дочки головні герої 7клас

Король Лір і його дочки” головні герої та їх характеристика допоможуть розкрити образи та внутрішній світ, визначити риси характеру персонажів.

“Король Лір і його дочки” герої

  • король Лір – правитель в Англії.
  • Регана – старша дочка Ліра
  • Гонорелія – середня дочка Ліра,
  • Корделія – наймолодша дочка Ліра.
  • Король Франції – чоловік Корделії.

«Сутність відповідей дочок короля Ліра»

РеганаГотова я за вас і кров пролити

"Король Лір і його дочки" головні герої (характеристика)

Позбавила батька пошани та життя, гідного короляПрезирство та зневага
ГонорелляВолю хоч би найтяжче бідувати

"Король Лір і його дочки" головні герої (характеристика)

Відмовила батькові у найменшому — жити у родині, прирівнявши його до слуг, прирікши на голодне існування
Корделія«Я рада. Свій довг дитячий все сповняти

"Король Лір і його дочки" головні герої (характеристика)

Бути просто слухняною дочкою та пам’‎ятати про свій обов’‎язок дочкиЛЮБОВ

“Король Лір і його дочки” характеристика героїв

Король Лір

Король Лір вигнав Корделію з Англії, бо вона не запропонувала йому нічого крім любові та відданості. Владика поділив своє королівство між старшою та молодшою дочками. Лір, не дивлячись на свій норов, беззаперечно довіряє своїм дітям. Розкривається ще одна риса героя: наївність і довірливість.

Король Лір, засліплений владою, втрачає почуття реальності, надміру довіряє улесливим придворним та своїй родині, за що поплатився. Дочки його принизили та вигнали. Жебраком король Лір став не тільки фізично, він жебрак як батько і як король, тому що власними руками позбавив себе влади, привів до влади дочок-зрадниць та вигнав ту, яка любила його по- справжньому.

У кінці твору король зрозумів, що помилився, йому було соромно за те, як він вчинив з Корделією. Втративши корону, дім та дітей, старий Лір нарешті збагнув щирі почуття Корделії, її чисту душу. Герой змінився під впливом переживань і страждань, які відкрили йому очі, збагатили й облагородили його душу. Король Лір божеволіє, адже з одного боку його зрадили власні доньки, а з іншого він як батько вчинив страшну несправедливість проти власної дитини.

Зустріч з Корделією дала йому щастя. Вона допомогла йому повернути владу. Проте світ сильних і багатих не вибачає тим, хто повстає проти нього, тому загибель Корделії та Ліра неминуча. А людина тільки ціною власного горя, власних випробувань доходить висновку, що немає нічого важливішого за родину, ціннішого за людяність і співчуття. Щоб підкреслити цю думку, в баладі змінено історичний сюжет. Корделія загинула в одній із битв за права свого батька, а не у в’язниці. Горе, що спіткало короля, це покарання за його жорстокий вчинок проти власної дитини. Лір не пережив смерті Корделії, бо біль від втрати єдиної дитини, що залишилися йому вірною, та усвідомлення того, що він певною мірою винен у її смерті, й спричинили смерть героя.

Король Лір на початку твору показаний жорстоким егоїстом, що вимагає покори та великої любові не тільки від підданих, а й від своїх дочок. Шлях страждання та спокути змінюють героя, у фіналі твору ми бачимо люблячого батька, людину, що картає себе за учинену ним несправедливість.

Образ короля Ліра в баладі «Король Лір і його дочки»

Король Лір на початку балади

Король Лір у фіналі балади

Сильний правительЖебрак, якому дочка повернула владу
Жорстокий батькоЛюблячий батько
Людина, що легко піддається лестощамПройшов важкий шлях від засліплення лестощами до прозріння
Недалекоглядний егоїстЛюдина, що усвідомила свою провину та важко картає себе за це

Корделія

Корделія – наймолодша дочка, яка пообіцяла бути вірною дитиною батькові. Але король вигнав її. Корделія знайшла притулок у Франції, а згодом стала дружиною французького короля. Коли її батька бідного жебрака, приводять до неї вона забуває всі свої образи. Корделія залишається вірною своїм словам, вона поводить себе як слухняна дитина, незважаючи на жорстокість батька у ставленні до неї.

Корделія заради батька вирішує йти війною на сестер. Вона повернула короля Ліра на царство та віддала за батька життя.

Регана та Гонорелля

Слова старшої та середньої дочок щодо готовності прийняти смерть заради батька виявилися суцільною брехнею, насправді сестри холодні та бездушні егоїстки.

Регана – найстарша сестра, отримала від батька чатину королівства. Але своїх обіцянок вона стримала. Регана принизила свого батька передусім як короля, володаря держави, відмовивши йому в атрибуції влади. Тим самим вона виказала йому й свою зневагу як дочка.

Гонорелля – середня дочка, яка принизила свого батька ще більше — не як короля, а як людину, запропонувавши йому жити зі слугами та споживати недоїдки. Вона, дійсно, змія — холодна, жорстока, з отруйним жалом ненависті.   «Так вам і слід!— почув від лютої змії…»

“Король Лір і його дочки” слухати

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. настя

    Дякую!

    Відповіcти
  2. Андрюха

    Нічого не зрозумів але дякую

    Відповіcти