Країни лідери машинобудування

країни лідери машинобудування Цікаві наукові факти

Яка компанія є найбільшим автовиробником у світі та лідером машинобудування? Яка країна є найбільшим виробником автомобілів в Європі? У цій статті ви дізнаєтеся все про найбільші машинобудівні компанії світу.

Найбільші країни-виробники легкових автомобілів

Країни, у яких виробляється найбільше автомобілів у світі – це компанії з Європи, Китаю, Японії, США та Південної Кореї. Volkswagen, Toyota і Daimler є трьома провідними виробниками легкових автомобілів у світі.

Країни-лідери за кількістю вироблених автомобілів:

  1. Китай – найбільший виробник автомобілів у світі. Там за минулий рік виготовили 26,1 млн автомобілів. Тобто, ця країна найбільший виробник автомобільної техніки.
  2. США (9,167 млн авто),
  3. Японія (7,9 млн).

Найбільший виробник автомобілів у Європі – це Німеччина.

Але автомобільну галузь оцінюють не лише за кількістю виготовлених авто, але і за  доходом. Базуючись на останніх даних, нижче наведений список – 10 найбільших автомобільних компаній за виручкою в 2021 році.

Найбільшими виробниками автомобілів у світі є:

10. Hyundai Motor

Дохід: 88,1 млрд $

Hyundai — багатонаціональний виробник автомобілів з Південної Кореї. Легкові автомобілі, вантажівки та комерційні транспортні засоби розроблені та виготовлені фірмою, яка має 45 % частки ринку в Південній Кореї, а також володіє брендами Genesis та Kia.

9. Stellantis N.V.

Дохід: 98,8 млрд $

Stellantis N.V. — транснаціональний автомобільний бізнес зі штаб-квартирою в Нідерландах, який був заснований у 2021 році в результаті транскордонного злиття між італо-американським конгломератом Fiat Chrysler Automobiles і французькою групою PSA (яка виробляла: Citroen, Peugeot, Opel, Vauxhall і DS Automobiles).

набільше автомобілів виробляє

Корпорація володіє 14 брендами: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram Trucks та Vauxhall. Назва «Stellantis» використовується виключно як корпоративний бренд, назви та логотипи автомобільних брендів залишаються незмінними.

8. Motor SAIC

Дохід: 106,7 млрд $

SAIC Motor Corporation Limited зі штаб-квартирою в Шанхаї, Китай, є китайською державною міжнародною автомобільною конструкторською та виробничою корпорацією. Один із китайської «Великої четвірки» державних автовиробників і корпорація Fortune Global 100. Станом на 2021 рік SAIC є другим за величиною китайським автовиробником і дванадцятим у світі за обсягом виробництва.

7. BMW Group

Дохід: 112,8 млрд $

BMW є всесвітнім виробником розкішних автомобілів і мотоциклів, що базується в Німеччині. BMW, MINI та Rolls-Royce є одними з брендів, які компанія створює та виробляє.

6. Motor Honda

Дохід: 121,8 млрд $

Honda є транснаціональним виробником автомобілів, що базується в Японії. Виробляє автомобілі, вантажівки, мікроавтобуси, всюдиходи, мотоцикли, а також запчастини до них. Серед них Civic, Accord, Insight Hybrid, Passport, Odyssey, Fit та інші. Люксовий автомобільний відділ фірми – Acura.

5. General Motors

Дохід: 122,5 млрд $

лідери машинобудуванняGeneral Motors — найбільша американська автомобільна корпорація, до 2008 року протягом 77 років була найбільшим виробником автомобілів у світі. Легкові, вантажівки та запчастини до них розробляє та виробляє фірма. З Chevy Volt і його наступником він став піонером у розробці електромобілів.

Компанія продає автомобілі під брендами Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, Holden та Wuling.

4. Мотор Форд

Дохід: 127,1 млрд $

Форд – американська автомобілебудівна компанія, виробник автомобілів під маркою Ford. Легкові автомобілі, позашляховики, фургони та вантажівки розробляє, виробляє та обслуговує корпорація. Доступні моделі автомобілів Fusion, Mustang, Edge, Escape, F-150, Ranger та інші.

3. Mercedes Benz (Daimler AG)

Дохід: 175,9 млрд $

Група Мерседес-Бенц (нім. Mercedes Benz group AG) — одна з найбільших за оборотом компаній Німеччини і один з провідних світових автовиробників. Компанія виробляє легкові автомобілі, мікроавтобуси, позашляховики та комерційні автомобілі, такі як вантажівки та автобуси. Він виробляє автомобілі для різних марок, включаючи Daimler, Mercedes-Benz, Smart, FUSO, Western Star, smart та інші.

2. Мотор Toyota

найбільшим автовиробником у світіДохід: 249,4 млрд $

Це був перший іноземний автовиробник, який отримав значну частку ринку в Сполучених Штатах, встановивши промислові стандарти ефективності та якості. Toyota є японським виробником автомобілів, вантажівок, мікроавтобусів і комерційних автомобілів. Серед доступних моделей автомобілів – Lexus, Toyota Corolla, Camry, 4Runner, Tacoma та гібридний електричний седан Prius.

1. Volkswagen Group

Дохід: 254,1 млрд $

найбільші виробники автомобілівVolkswagen, “Фольксваген” – німецький автомобільний концерн. Ця компанія є лідером європейського автомобілебудування.  Концерн названо за маркою Volkswagen (у перекладі з ним. «народний автомобіль»). Компанія Volkswagen AG очолює концерн Volkswagen Group, до якого на кінець 2021 року входило понад 1500 дочірніх компаній, спільних підприємств та партнерств. Концерн випускає автомобілі під брендами Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Scania, MAN та Navistar, а також мотоцикли Ducati. Минулого року Volkswagen припинив виробництво колись популярного компактного автомобіля Volkswagen Beetle.

Найбільше автомобілів в світі випускається у Китаї, але за доходом лідером є Volkswagen Group. Японський автовиробник Toyota займає 2 місце.

Оцініть статтю
Додати коментар