Леся Українка хронологічна таблиця

Леся Українка хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Леся Українка хронологічна таблиця життя і творчості ознайомить вас з найважливішими моментами життя української поетеси.

Леся Українка біографія хронологічна таблиця

ДатаПодія
25 лютого 1871Лариса Петрівна Косач народилася 25 лютого 1871 року в містечку Новограді-Волинському. Батько письменниці, Петро Косач, був освіченою прогресивною людиною, членом Старої Громади, близьким товаришем Михайла Драгоманова. Мати, Ольга Косач, — відома в українській літературі письменниця під псевдонімом Олена Пчілка.
18 січня 1880Леся дуже застудилася, початок тяжкої хвороби. Вірш «Надія».
1882Косачі переїздять в село Колодяжне, що віднині стало їхнім постійним місцем проживання.
Влітку 1883Лесі діагностували туберкульоз кісток, у жовтні цього ж року професор О. Рінек оперував ліву руку, видалив кістки, уражені туберкульозом. У грудні Леся повертається з Києва до Колодяжного, стан здоров’я поліпшується, з допомогою матері Леся вивчає французьку і німецьку мови.
1884«Конвалія», «Сафо», «Літо краснеє минуло». Саме цього року з’явився псевдонім «Леся Українка».
1890«Contra spem spero». Написала для молодшої сестри книжку “Стародавня історія східних народів” (яка у 1918 році була видана, як підручник для школи)
1893у Львові виходить перша збірка поезій Лесі Українки — «На крилах пісень»
1899Вийшла й друга збірка «Думи і мрії».
Березня 1907Леся Українка переїжджає з Колодяжного до Києва. А в кінці березня разом з К. Квіткою здійснила поїздку до Криму, де зокрема побувала у Севастополі, Алупці та Ялті.
7 серпня 1907Леся Українка одружилася з Климентом Квіткою. Жили в Криму, де К. Квітка одержав посаду в суді.
1907Завершено драматичну поему «Айша та Мохаммед», «Кассандра», «На руїнах», «За горою блискавиці», продовжено роботу над творами «У пущі», «Руфін і Прісцілла»
1910-1913Останні роки життя Л. Косач-Квітки пройшли в подорожах на лікування до Єгипту й на Кавказ. Разом із чоловіком, Климентієм Квіткою, вона працювала над зібранням фольклору, інтенсивно опрацьовувала власні драми. На звістку про важкий стан Лариси Петрівни в Грузію приїхала її мати. Саме їй письменниця диктувала проекти своєї так і ненаписаної драми «На берегах Александрії». Символічне значення її творчості можна прочитати в молитві дітей до Геліоса над манускриптами.
1911«Лісова пісня»
1912Поема «Камінний господар»
1 серпня 1913Померла в Сурамі у віці 42 років. Похована на Байковому кладовищі в Києві
Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Альона

  Хорошо

  Відповіcти
 2. Аноним

  Очень хороший материал! Спасибо!

  Відповіcти
  1. Михаил

   Незачто!

   Відповіcти
 3. Аноним

  ок

  Відповіcти
 4. Маргарита

  дуже помогло написати дз, дякую!

  Відповіcти
 5. Марія

  Дуже гарно допомогло з проектом дякую

  Відповіcти