Міф “Берегиня” скорочено

берегиня скорочено Скорочено твори

Легенду “Берегиня” скорочено варто прочитати адже вона розповідає про уявлення людей в минулому, про вірування в різних богів.

Міф “Берегиня” скорочено читати

У легенді розповідається про первісне людське суспільство, коли люди жили у темряві, голодні, напівголі, неосвічені, не вміли випікати хліб.

Люди постійпо приходили До Сварога та Берегині, щоб подивитися на хатину, піч та жорна, скуштувати хліба, що був схожий на сонце. Сварог навчав людей:

«Спочатку кутими будуйте. Виходьте з печер та бурдеїв. Годі скніти в темряві та холоді. Час жити в світлій хаті…».

Люди не вміли будувати хат, то Сварог обіцяв навчити їх. А Берегиня теж прагнула покращити життя людей:

«Ось годі вам, люди, ходити в диких шкурах. Треба ткати біле м ’яке полотно та ходити в білій вдяганці, як личить дітям Білобога. Я навчу вас, люди, як з конопель куделю робити, як його відбілюванні та вишивати».

Люди раділи, та коли наступала ніч, відусіль виповзав страх, то лютував Чорнобог. Він хотів знищити і Сварога, і Берегиню, і творіння їхнє, бо вони розлякували його військо, яке боялося всього білого.

Чорнобог створив чорне військо — стадо ящерів у панцирях, якому наказав знищити Сварога, Берегиню й Сварожичів.

Мечі Сварожичів та палаючі смолоскипи бога Сварога не могли зупинити страшних ящерів. А Берегині в білому вбранні з вишитими червоними “стрілами Перуна” та “соколами” вдалося зупинити їх.

«Берегиня сміливо рушила з піднятими руками на ящерів, і вони стали понуро відповзати»

Ящери повзли назад, поки не втопилися в річці Рось, а потім взагалі не перетворилися на скелі.

З того часу люди називають Берегиню богинею Краси, Великою Охоронницею.

«… Вишивали Берегиню з піднятими в захисному пориві руками, і почали вони вирізьблювати образ Великої Охоронниці на дверях, на вікнах, вишивати її постать на рушниках, на сорочках, аби Берегиня захищала їх від усього злого завжди й повсюдно».

Легенда “Берегиня” слухати

Оцініть статтю
Додати коментар