Махатма Ганді цікаві факти

Махатма Ганді біографія  Цікаві факти про відомих людей

Махатма Ганді цікаві факти з життя індійського політичного діяча зібрані в цій статті.

Цікаві факти про Махатма Ганді

Ганді очолив Індійський Національний Рух проти британського панування, що, в кінцевому підсумку, допомогло Індії домогтися незалежності.

Філософські погляди Ганді грунтувалися на ненасильницькому протесті і миролюбносты у вирішенні найгостріших національних і соціальних конфліктів (зокрема, за його ініціативою індійці вдавалися до бойкоту британських товарів і установ, а також демонстративно порушували ряд законів).

Махатма не дуже любив вчитися, боявся змій і привидів. Про свої боягузтва в зрілому віці Ганді говорив абсолютно відверто.

У сім’ї Ганді суворо дотримувалися всіх релігійних обрядів.

Махатма Ганді називав понеділок днем тиші.

У 13 років Мохан одружився на ровесниці по імені Кастурбай. Власне, сам хлопчик до одруження відношення не мав – батьки домовились про весілля в повній відповідності з індійськими звичаями того часу.

У віці 37 років Махатма Ганді дав обітницю Брахмачарі – повна відмова від власності, від вживання в їжу продуктів тваринного походження, статева стриманість і емоційний спокій.

Ганді не завжди носив лахміття і ходив босим. Коли він, ще будучи молодим, вперше прибув до Англії, то вирішив довести собі і оточуючим, що індус може стати справжнім британським джентльменом, не втрачаючи своєї національної сутності. В Лондон він приїхав в білому фланелевому костюмі. Молодий Ганді досконало опанував уміння одягатися по-європейськи і вести себе в суспільстві. Він був справжнім денді і навіть брав уроки європейських музики і танців. Він досить органічно вписувався в європейське життя, але закінчивши навчання, повернувся до Індії будувати адвокатську кар’єру на батьківщині.

Його заарештовували незліченну кількість разів, судили за підбурювання до антиурядових дій, відправляли до в’язниці – Махатма всі випробування зустрічав зі спокоєм і смиренністю.

Він був убитий фанатиком-індуїстом по дорозі на молитву 30 січня 1948 року. Однак після смерті ідеї Ганді стали ще більш популярні і принесли йому воістину світову популярність.

Оцініть статтю
Додати коментар