«Маленький принц» аналіз

маленький принц аналіз твору Аналіз твору

«Маленький принц» аналіз (паспорт) твору

Автор -Антуан де Сент-Екзюпері

Рік написання – 1942

Напрям – реалізм

Жанр «Маленький принц» філософська алегорична казка-притча

 • Елементи казки: незвичний сюжет, персоніфікація рослин, тварин (Лис, Троянда, Змія)
 • Елементи притчі: багато алегорій (баобаби, вода), подаються морально-філософські роздуми письменника

Повчальні моменти: твір містить філософські роздуми про сенс життя людини. Письменник прагне переконати людей, що головне — це їхні душі, відношення до матеріальних та моральних цінностей. Треба любити життя, людей і ти будеш щасливим.

Тема – подорож Маленького принца

Ідея – треба любити життя, людей і ти будеш щасливим.

Головні герої – маленький принц, льотчик, лис, король, честолюбець, пияк, ділок, ліхтарник, географ

Проблематика — сенсу буття, дружби, кохання, відповідальності, влади; честолюбства; пияцтва; ділової людини; почуття відповідальності; черствої душі.

Сюжет «Маленький принц»

«Маленький принц» — казка про льотчика, який опинився в африканській пустелі Сахара внаслідок аварії літака. Тут чоловік зустрів маленького принца, у якого була своя планета завбільшки з будинок і якому не вистачало друга. Подорожуючи від астероїда до астероїда, маленький принц знайомиться з їх досить дивними мешканцями. Але головна зустріч у нього відбулася на Землі — він познайомився з мудрим лисом, який відкрив йому таємницю дружби й любові.

Гуманістичний зміст твору: твір пройнятий любов’ю до людини, прагненням достукатися до її душі, сколихнути, змусити замислитися й очиститися від усього нещирого й непотрібного, повернути втрачену дитячу щирість, чистоту, безпосередність.

Центральний конфлікт казки – зіткнення двох систем цінностей, справжніх і фальшивих, духовних і химерних.

Принцип побудови – мандрівки та діалоги Маленького принца, які стали діалогами душі людини і самим собою.

«Маленький принц» композиція

Твір складається з 27 глав, протягом яких головні герої подорожують по планетам і розмовляють один з одним, розмірковуючи про життя.  Їх тісне спілкування дозволяє з’єднати дві абсолютно різні всесвіти: світ дітей і світ дорослих.
Розставання не стає для них трагедією, адже за цей час вони стали набагато мудріше і змогли краще зрозуміти один одного, поділившись частинкою своєї душі.
У казці розкриті дві сюжетні лінії – це історія льотчика-оповідача, і безпосередньо пов’язана з ним тема реальності «дорослих» людей, та історія життя Маленького принца.

 Образ Маленького принца

Маленький принц втілив у казці людські якості, які надали сенс людському життю. У нього добре серце, розумний погляд на світ. Малюк працелюбний, стійкий у своїх симпатіях. Він не мав агресивних чи жадібних прагнень. Він ще не зіпсований світом ділків та честолюбців. Маленький принц – ідеал, романтична мрія, яка ще не загинула в світі. І світ багатий саме завдяки їй. Час від часу мрія оволодівала людьми. І тоді знову з’явився на нашій планеті Маленький принц. У фіналі казки появився мотив смерті. До цієї теми Екзюпері підійшов зі своєї точки зору. “Смерть неминуча, – розмірковував Маленький принц. – Та чи можна вважати, що смерть позбавляє життя змісту?” Маленький принц так не думав. Він змусив людину примиритися з неминучістю смерті і запевнив, що інакше йому не повернутися на свою планету. Казка закінчилася сумно, проте вона лишила не тільки сум, а прагнення до світлого, красивого, щоб у “дорослих” людей, у буденній метушні, дріб’язкових клопотах не відмирали щедрість і щирість душі, не згасло чисте бачення світу, не притупилося почуття відповідальності за тих, кого ми “приручаємо”.

“Маленький принц” аудіокнига українською

«Маленький принц» план твору (українською мовою)

 1. Удав і капелюх
 2. Хлопчик у пустелі
 3. Баранчик в ящику
 4. Астероїд Б-612
 5. Баобаби
 6. 43 заходи  сонця
 7. Людина-гриб
 8. Троянда
 9. Маленький принц вирушає в дорогу
 10. Король
 11. Честолюбець
 12. П’яниця
 13. Ділова людина
 14. Ліхтарник
 15. Географ
 16. На Землі
 17. Змія
 18. Відлуння
 19. Сад квітів
 20. Приручення Лиса
 21. Стрілочник
 22. Торговець пігулками
 23. Пошуки колодязя
 24. Розмова зі змією
 25. Прощання
 26. Намордник і ремінець
Оцініть статтю
Додати коментар

 1. poij

  спасибо

  Відповіcти
 2. Саша

  дякую

  Відповіcти
 3. ELOS

  Дякую

  Відповіcти
 4. Саша

  дякую

  Відповіcти