“Маленький принц” характеристика головного героя

маленький принц характеристика головного героя 6клас

“Маленький принц” характеристика головного героя з повісті Екзюпері допоможе розкрити його образ та визначити риси характеру.

“Маленький принц” характеристика головного героя

Маленький принц – головний герой казки, який прилетів зі своєї маленькою планети на Землю. Перед тим він здійснив довгу подорож по самим різним планетам, які були населені «дивними дорослими». У Маленького принца свій світ, тому зіткнення зі світом дорослих породжує у нього масу питань і непорозумінь. Потерпілий аварію льотчик зайнятий усуненням неполадок в літаку. На світанку пілот, що задрімав, чує тоненький голос дитини: «Будь ласка … намалюй мені баранчика!» Так оповідач знайомить читача з Маленьким принцом, що настільки чудесним чином з’явився серед пісків Сахари.

Подорож Маленького принца, яку він зробив, посварившись зі своєю трояндою, зустрічі з королем, честолюбцем, п’яницею, ділком, географом – єдиними мешканцями маленьких планет – дозволили автору зробити висновок: «Так, дивний народ – ці дорослі! Дрібниці здаються їм важливими, а головного вони не бачать. Замість того, щоб прикрашати свій будинок, обробляти свій сад, свою планету, вони ведуть війни, тиранять інших людей, і сушать свої мізки безглуздими цифрами, і тішаться жалюгідною мішурою, і ображають своєю суєтою і жадібністю красу заходів і сходів, полів і пісків. Ні, не так треба жити!».

Маленький принц не зустрів на планетах нікого, хто б міг стати його другом. Лише образ ліхтарника вигідно відрізняється від інших образів тим, що він вірний своєму обов’язку. І ця вірність хоч і безглузда, але надійна.

Маленький принц зустрічається на Землі з Лисом і на його прохання поступово приручає його. Вони стають друзями, але розлучаються. Мудрою заповіддю звучать слова Лиса: «… ти назавжди відповідальний за всіх, кого приручив. Ти відповідальний за свою троянду ». Найдорожчими в цьому житті для Маленького принца стають Лис і покинута ним троянда.

Поява Маленького принца в пустелі, його зустріч з льотчиком, що потрапив у аварію, – це символічне нагадування дорослому про його «внутрішню батьківщину», а його «смерть», зникнення і горе, викликане цим, – трагедія дорослого, в душі якого гине дитина. dovidka.biz.ua Саме дитина втілює в собі все добре, чисте, прекрасне.

Тому письменник з гіркотою говорить про те, що дорослі, розлучаючись з дитинством, нерідко забувають про вічні цінності; вони стурбовані важливими, на їх погляд, речами і ведуть нудне, сумне існування. А люди повинні жити по-іншому, їм потрібна чиста вода глибоких колодязів, потрібні зірки у нічному небі.

Образ Маленького принца – образ людської душі в ідеалі. Він втілює в собі всі кращі риси, які можуть бути притаманні людині – відкритість, чистота, піднесеність над матеріальним, мудрість. Разом з тим, Маленький принц самотній. Його планета настільки мала, що там навряд чи вистачить місця комусь ще. dovidka.biz.ua А адже по суті планета Маленького принца – символ внутрішнього світу людини. З цієї позиції особливий сенс набувають слова Маленького принца: «Є таке тверде правило. Встав вранці, вмився, привів себе в порядок – і відразу ж приведи в порядок свою планету». Вони характеризують принца, як людину, здатну очищати свої помисли і наводити порядок, насамперед у душі.

Ця тонка, самотня, ранима і мрійлива дитина, яка любить спостерігати заходи сонця, переживає про долю примхливої квітки і вірить, що йому ще багато чого треба пізнати, по-справжньому розкривається, пізнавши любов до Троянди і дружби з Лисом. Саме вони внесли в його душу той необхідний штрих здатності жити для іншого, піклуючись про нього і нічого не вимагаючи натомість, який зробив його і без того чисту душу квінтесенцією ідеальній людській сутності, до якої слід прагнути кожному з нас. Адже тільки любов і відданість здатні вилікувати від самотності і допомогти знайти сенс життя.

“Маленький принц” аудіокнига скорочено українською

Твір про Маленького принца

Маленький принц – головний герой повісті, який живе на астероїді Б-612. Він втілює в собі чистоту, безкорисливість, природне бачення світу.

У хлопчика добре серце, попри свій вік від дуже мудрий та розумний.  Він працьовитий, вірний в любові і відданий в почуттях. Тому життя його наповнене сенсом, якого немає в житті тих, кого він зустрів на інших планетах (короля, честолюбця, п’яниці, ділка, ліхтарника, географа).

Завдяки своїй подорожі він зрозумів, що сенс життя в безкорисливій ​​любові до тих, кому він потрібен.

маленький принц характеристика

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. віка

  Чудово

  Відповіcти
 2. Вікторія

  Гарна характеристика!

  Відповіcти
 3. Родіна Олександр

  Дякую допомогли

  Відповіcти
 4. Гость

  Очень длинная характеристика и нету характеристики внешности

  Відповіcти
  1. Ім'я

   характеристика зовнішності: має біляве волосся (іце все, зовнішність маленького принца не описана в деталях

   Відповіcти
 5. Олександр Гайдай

  чисто розповідь ніж характеристика :/

  Відповіcти