“Маруся” характеристика Василя Квітка-Основ’яненко

маруся характеристика василя 9 клас

“Маруся” Квітка-Основ’яненко образ Василя є втіленнням рис сентименталізму — пси­хологічний стан закоханого хлопця, віщування серця під час розставан­ня пари на кладовищі, переживання смерті Марусі, добровільний відхід від мирського життя. Характеристика Василя з цитатами наведена в цій статті.

“Маруся” характеристика Василя Квітка-Основ’яненко

Василь – бідний селянський парубок, сирота, працює свитником у місті. Він розумний, гарний, працьовитий і релігійний.

Василя показано як скромну, щиру, палаючу й нелукаву людину, що шанобливо ставиться до старших і кориться патріархально-родинним звичаям.

Риси характеру Василя: веселий, добрий, щирий, чесний, порядний, сміливий, розумний.

Зовнішність Василя

«Він свитник, хлопець дуже гарний, має гнучкий стан та на сільських дівчат і не дивиться. Нібито його хазяїн хоче взятии хлопця в прийми, віддати за нього свою доньку-красуню»

Портрет Василя змальований у фольклорному дусі:

«хлопець гарний, русявий, чисто підголений; чуб чепурний, уси козацькі, очі веселенькі, як зірочки: на виду рум’яний, моторний, звичайний…»

Василь з першого погляду закохується в Марусю на одному з весіль. Він відчув себе щасливим, коли дізнався, що Маруся його теж любить. Автор користується фольклорними зворотами, словами з народної пісні для висловлювання Василем своїх почуттів. «Марусенько, моя лебідочко, зірочка моя, перпілочко!.. Я мов у раю!»

Василь хлопець працьовитий і чесний, тому родина Дрота шанобливо ставилася до Василя, але перешкодою до одруження була лиха солдатчина. Василь благає Наума змилуватись над сиротою і віддати свою дочку за нього. Але батько Марусі непохитний у своєму рішенні. Тоді Василь кориться долі. Щоб заробити на найомщика, він змушений іти в найми до купця

Коли Василь повертається з торговельних справ, то бачить свою Марусю на лаві під церковним сукном, хоч і вбрану, але не до вінця з ним, а у яму. Угледівши таку картину, Василь зблід, «закричав жалібно, застогнав, зблід як смерть, та тут же і впав, мов неживий…»

Велика чутливість і переживання властиві Василеві. Він тяжко сприйняв смерть коханої, навіть хотів покінчити життя самогубством, але знайшов інший вихід зі становища: постригся в ченці печерського монастиря, де незабаром помер під іменем отця Венедикта

В образі Василя втілено глибокі переживання від втраченого щастя. О. Гончар, виходячи з «народних критеріїв», писав: «В образі Василя письменник намагався втілити найхарактерніші риси кращого парубка, такого хлопця, який був би гідним Марусі»

Квітка-Основ’яненко «Маруся» аудіокнига скорочено

Інформаційне гроно до образу Василя

інформаційне гроно до образу василя

Сенкан до Василя з твору Маруся

Василь
Кохав, працював
Щирий, гарний, роботящий
Хотів заробити собі щастя.
Співчуття.

Питання про Василя по повісті “Маруся”

Ким працював Василь у повісті Маруся?
Де вперше Василь познайомився з Марусею?
Що подарував Василь Марусі на весіллі?
Яку книгу читав Василь у церкві?
Яке ім'я отримав Василь, постригшись у монахи?
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. женя

    мені його шкода

    Відповіcти
    1. саша

      тоже самиэ

      Відповіcти
  2. Витя

    Круто

    Відповіcти
  3. Волоха

    Дуже цікавий та продуманй персонаж ,мені його дуже шкода .

    Відповіcти
  4. Василь

    Школа хлопця

    Відповіcти
  5. Хло

    все из за девки,погубила такого пацана!

    Відповіcти