“Матінка Кураж та її діти” літературний диктант

матінка кураж та її діти літературний диктант Тести із зарубіжної літератури

Питання до твору “Матінка Кураж та її діти” чи літературний диктант допоможуть перевірити наскільки добре ви пам’ятаєте зміст твору, найважливіші аспекти.

Літературний диктант “Матінка Кураж та її діти”

12 питань до твору можна поставити такі:

1. Коли написаний твір “Матінка Кураж та її діти”? ( П’єса була написана у 1939 році)

2. Що стало поштовхом для написання “Матінки Кураж…”? (твір Грімельсгаузена “Детальний і дивовижний життєпис дурисвітки та волоцюги Кураж”).

3. За жанром трагедія “Матінка Кураж та її діти” є…? (повість-притча)

4. Чому твір “Матінка Кураж та її діти” це драма пересторога? (Перед початком Другої світової війни письменник відчував, що наближається катастрофа. Брехт вирішив написати свою п’єсу як попередження, пересторогу про те, що війна руйнує життя).

5. Історична основа твору Б.Брехта “Матінка Кураж та її діти” (Тридцятилітня війна 1618-1648 рр. (ХVІІ ст.))

6. Ознаки епічного театру в пʼєсі “Матінка Кураж та її діти” (пісні-зонги, які коментують дії; “ефект очуження”; монтаж) (Риси «епічного театру»: викладення змісту на початку кожної картини; запровадження пісень, що коментують дію; широке використання розповіді (наприклад, торг за життя Швейцеркаса); монтаж або поєднання частин, епізодів без їхнього злиття, що спричиняє потік асоціацій у глядача; параболічність; «ефект очуження»)

7. Яка тема твору “Матінка Кураж та її діти”? (зображення війни, яка нещадить нікого, змінює не тільки долі людей, але і долі цілих країн і континентів)

8. Як звали головну героїню твору “Матінка Кураж та її діти”? (Анна Фірлінг , маркітантка, тобто дрібна торговка у війську).

9. Як Матінка Кураж ставиться до війни? (Героїня не має жодних ілюзій, вона ставиться до війни як до способу збагачення. Для неї це джерело доходу, “золота часина”).

10. Діти матінки Кураж наділені рисами характеру (хоробрість, чесність, доброта)

11. Яка мета твору? (Мета твору “ Матінка Кураж та її діти” попередження, пересторога перед Другою світовою війною).

12. Твір “Матінка Кураж та її діти” закінчується тим що…? (Кураж сама впрягається у фургон і продовжує рух дорогами війни. Тобто у фіналі твору “Матінка Кураж” головна героїня самозасліплено йде за військом)

Скільки пісень (сонгів) у п’єсі “Матінка Кураж та її діти”? (7)
Скільки епізодів у п’єсі Б.Брехта «Матінка Кураж та її діти»? (12)

Тести до твору “Матінка Кураж та її діти”

Тести до твору "Матінка Кураж та її діти"
Пройти тест до твору "Матінка Кураж та її діти" Бертольда Брехта варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет твору про війну. Правильні відповіді на питання відображаються одразу.

Оцініть статтю
Додати коментар