“Матінка Кураж та її діти” аудіокнига (скорочено)

матінка кураж та її діти аудіокнига Зарубіжна класика

Брехт “Матінка Кураж та її діти” аудіокнига скорочено слухати онлайн українською варто, щоб згадати історію родини у часи війни.

Аудіо “Матінка Кураж та її діти” скорочено подане у відео. Його доповнюють картинки, ілюстрації до твору, які допомагають краще запам’ятати зміст.

Слухати аудіокнигу “Матінка Кураж та її діти”

1624 рік. Весна. Армія шведського короля вирушає у похід на Польщу. Фельдфебель з вербувальником визнають війну засновником цивілізації та громадського порядку. Адже там де немає війни, всі бредуть туди, куди хочуть, кажуть, що хочуть, їдять, що хочуть, там немає жодних наказів, пайків, обліку!
Двоє хлопців тягнуть фургон матінки Кураж – це маркітанка Фінляндського Другого полку. Вона співає про те, щоб командир дав знак привалу та зберіг своїх солдатів. Жінка родом з Баварії, її справжнє ім’я – Анна Фірлінг, а прізвисько Кураж їй дали за те, що вона не кидала ніколи свого фургона з товаром ні під бомбою, ні під кулею. У жінки є кільки синів та німа донька Катрін. У кожного з дітей є своє прізвище, іх батьки – солдати з різних армій, які або були вбиті або зникли.

Вербувальник цікавиться її синами, бо вони вже дорослі, але матінка Кураж не хоче віддавати їх у солдати. Вона ворожить, щоб налякати своїх дітей і відлякати від армії. Матір дає кожному з них мітку смерті – папірець із чорним хрестом. Це шахрайство, але воно втілилося в життя.  Вербувальник все ж забрав її старшого сина Ейліфа, поки Кураж торгувалася з фельдфебелем.

1625-1626рр. Кураж їздить за шведською армією по Польщі. Вона продає щось кухареві командира і уміло торгується з ним. У цей момент командувач хвалив Ейліфа, який здійснив героїчний вчинок. Він зміг безстрашно відбити кілька бугаїв у селян. Мати із сином випадково зустрічаються і дуже радіють бачити один одного.

Пройшло ще 3 роки війни.  Кураж потрапляє в полон, але встигає поміняти над своїм фургоном полковий лютеранський прапор на католицький. Полковий священик, який випадково тут опинився, встиг замінити свій одяг пастора на одяг помічника маркітантки. Але солдати імператора вистежили і схопили Швейцеркаса, молодшого сина Кураж. Вони вимагали, щоб він віддав полкову скарбницю, яку йому довірили. Швейцеркас не зможе зробити це, тому його наказують розстріляти. Для того, щоб він залишився живим, необхідно заплатити 200 гульденів – це все, що Кураж могла отримати за свій фургон. Вона думає над тим чи можна буде поторгуватися і врятувати життя сина за 120 чи 150 гульденів? Знижку жінка не отримує. Коли вона вирішує заплатити всю суму стає пізно. Солдати принесли вбили Швейцеркаса, і Кураж бреше, що його не знає, бо хоче зберегти свій фургон.

Пройшло 2 роки. Війна розширилася на нові території. Кураж зі своїм фургоном пройшла Польщу, Баварію, Моравію, Італію. В 1631 перемога Тіллі коштувала Кураж чотирьох сорочок офіцерів, які її донька розриває для бинтів для поранених офіцерів і вояк.

Неподалік Інгольштадта (Баварія) Кураж стоїть на похороні Тіллі головного командувача імператорського війська. Солдати та мародери напали на німу доньку Катрін і сильно розбили їй обличчя.

1632 рік. Справи Кураж йдуть добре, її фургон забитий товаром. Вона каже про те, що війна – це ніщо. Вона знищує слабких, але своїх годує.

Того року при Лютцені в битві загинув Густав-Адольф, шведський король. Було оголошено мир, і це було серйозною проблемою для Кураж, бо вона могла збанкрутувати. Син Кураж, Ейліф, грабує та вбиває селян, а у мирний час цього не можна буде робити. Але перемир’я тривало недовго.

Вже протягом шістнадцяти років триває війна за віру. Німеччина втратила половину мешканців. У землях, що колись процвітали, панує тепер голод. У 1634 році Кураж потрапляє до Німеччини, в Соснові гори, далеко від військової дороги зі шведськими військами. Справи йдуть погано, їй доводиться голодувати. В надії щось випросити, Кураж разом кухарем співає пісню про Юлію Цезаря, Сократа та інших чоловіків.
Кухар пропонує їй втекти з ним, кинувши Катрін. Кураж кидає його заради доньки.

У січні 1636 року війська імператорів зупинилися перед містом Галле. Кураж вирушає до міста для того, щоб у голодних городян обміняти цінності на їжу. Вночі вони бачать як до міста підкрадаються солдати. Катрін цього не може витримувати: вона залазить на дах і щодуху б’є в барабан, щоб її почули містяни. Солдати імператора вбивають Катрін.

Кураж співає над мертвою донькою колискову. Війна забрала всіх її дітей. У цей час повз йшли солдатіи і вона пішла зі своїм фургоном за ними.

Тести до твору "Матінка Кураж та її діти"
Пройти тест до твору "Матінка Кураж та її діти" Бертольда Брехта варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет твору про війну. Правильні відповіді на питання відображаються одразу.
Оцініть статтю
Додати коментар