Михайло Вербицький цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Михайло Вербицький цікаві факти з життя та творчості українського композитора викладені в цій статті.

Цікаві факти про Михайла Вербицького

Михайло Вербицький – автор музики державного гімну “Ще не вмерла України

Вербицький написав – 12 оркестрових рапсодій, 8 симфонічних увертюр. Також він автор трьох хорів, двох полонезів, і автор музики до близько 20 драматичних вистав.

У 10 років Михайло із братом Володиславом залишився без батька. Мати Пелагія вийшла заміж удруге й відмовилася від дітей. Ними опікувався батьків двоюрідний брат, перемишльський єпископ Іван Снігурський.

Вербицький навчався у Львівській духовній семінарії. Його двічі виключали з семінарії через «веселі пісні, гру на гітарі, запізнення на ранкові молитви». Втретє припинив навчання через перший шлюб та необхідність утримувати сім’ю.

Взагалі богослов’я він вивчав неохоче. Уже на першому курсі його посадили на 6 год. до карцеру за участь у бунті проти кухаря — той годував семінаристів зіпсутими харчами. Став священником більше через матеріальні негаразди.

Родина отця Михайла Вербицького завжди жила дуже скромно і переживала досить скрутні часи. Часто Вербицькому доводилося заробляти на хліб уроками музики у приватних домах.

 Гітара була його улюбленим інструментом все життя. Вербицький запровадив моду на гітару в Галичині.

Михайло Вербицький особисте життя

Був двічі одруженим.

Улітку 1838 року він одружується з австрійкою Барбарою Сенер. Через це мусив покинути навчання — семінаристам було заборонено брати шлюб. Причина такого поспішного рішення стала зрозуміла в січні — у подружжя народився син Іван. За кілька місяців після пологів Барбара померла. А Михайло повернувся до семінарії.

Друга дружина померла передчасно. Мали сина Андрія

Оцініть статтю
Додати коментар