Мігель де Сервантес хронологічна таблиця

сервантес хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Мігель де Сервантес хронологічна таблиця життя та творчості допоможе виділити головні дати в біографії іспанського письменника.

Сервантес хронологічна таблиця

29 вересня 1547 – народився в містечку Алькала-де-Енарес біля Мадрида в сім’ї зубожілих дворян. Його батько був хірургом.

1551 – родина Сервантеса у пошуках заробітків переїхала до Вальядоліда. Але батька, через борги було заарештовано, а все їхнє майно було конфісковано.
1553 – Сім’я майбутнього письменника повернулася до Алькала-де-Енаресу. У ці непрості для сім’ї роки Сервантес, ймовірно, навчався в єзуїтській школі.

1569 – Мігель де Сервантес переїжджає до Риму (Італія)

1570 – був зарахований солдатом у полк морської піхоти Іспанії.

1571 — Мігель бере участь у бою при Лепанто, де отримав тяжкі поранення, його ліва рука на все життя залишилася паралізованою. Попри це Сервантес ще чотири роки провів на військовій службі, беручи участь у морських та сухопутних битвах.

1575 – Він разом зі своїм братом Родріго потрапляє в турецький полон і був направлений до Алжиру. Провів п’ять років у полоні, здійснив 4 спроби втечі і лише дивом не був страчений.

1580 – з полону його викупили ченці-домініканці за 500 ескудо, і він нарешті зміг повернутися до Іспанії. З того ж часу він присвятив себе літературній діяльності.

1584 – Сервантес одружився з дев’ятнадцятирічною дворянкою Каталіною Паласіос де Саласар, від якої йому дісталося невелике придане. Мав одну позашлюбну дочку — Ісабель де Сервантес.

1585 – був опублікований роман “Галатея”, і кілька інших драматичних творів, які на жаль не принесли йому успіху. та грошей.

1587 – письменник отримав скромну посаду інтенданта, в обов’язки якого входило збирати провіант в Андалусії для Непереможної Армади – іспанської флотилії, що готувалась у цей час до війни з Англією. Пізніше він став збирачем податків. Не маючи нахилів та навичок до цієї діяльності, Сервантес зазнає великих невдач. Довіривши казенні гроші одному банкіру, що втік з ними, Сервантес у 1597 році потрапляє до в’язниці за звинуваченням у розтраті. Через п’ять років йому судилося знову опинитися у в’язниці. Саме у в’язниці йому й спала на думку ідея написати роман про Дон Кіхота.

1605 — був опублікований перший том «Дон Кіхота», який мав величезний успіх.

1607 — після суду через фінансові проблеми Сервантес переїжджає до Мадриду, де залишиться працювати до самої смерті.

1613  — опубліковано збірку «Навчальні новели».

1615 – Сервантес надрукував другу частину «Дон Кіхота».

1616 – завершив роман «Мандри Персилеса і Сихімунди».

22 квітня 1616  — письменник помер у Мадриді. За кілька днів до смерті він іде у ченці і вмирає у злиднях.

Оцініть статтю
Додати коментар