Микола Баранський біографія

Наука

Микола Баранський біографія доктора географічних наук, професора, члена – кореспондента Академії наук СРСР викладена в цій статті.

Микола Миколайович Баранський коротка біографія

Микола Баранський народився 14 (26) липня 1881 року в Томську. Ще навчаючись в гімназії, він став читати заборонену тоді літературу. Революційний дух особливо проявився в університетські роки. За бунтарську діяльність Миколи виключили з Томського університету. Пізніше він переїхав до Москви з метою продовжити навчання. У 1910 році Баранський вступив до Комерційного інституту і отримав економічну освіту. Закінчивши університет, він захопився економічною географією, приділяючи її розвитку багато часу і сил. У 1921 році вчений повернувся в рідне місто, де очолив економічний відділ Сибірського революційного комітету в якості заступника завідувача місцевого статистичного управління. Він першим за довгі роки провів перепис населення Сибіру.

Повернувшись до Москви, Баранський в тому ж 1921 році організував кафедру економічної географії і почав викладати в різних вузах країни. У 1925 році його обрали в члени – кореспонденти колегії Народного комісаріату робітничо-селянської інспекції (НК РСІ). Ця робота дозволила йому вивчати економічне життя країни. У 1929 році він отримав постійну роботу в Московському університеті.

Роль у створенні географічної науки Баранського не можна переоцінити. Працюючи в університеті, він створив такі лекційні курси – економічна географія СРСР, методологія економічної географії, економічна географія США, економічна картографія, введення в економічну географію, методика викладання економічної географії. Також йому належить створення студентських та аспірантських семінарів, практикумів, комплексних експедицій, збірників статей. Він вважається основоположником районного напрямку і економічної географії.

Саме Баранський ввів в науку термін економіко-географічне положення.

29 січня 1939 року Миколу Миколайовича обрали в члени – кореспонденти Академії наук СРСР.

Помер великий географ 29 листопада 1963 року.

Оцініть статтю
Додати коментар