“Місце для дракона” характеристика дракона Грицька допоможе розкрити його образ, визначити риси характеру героя твору Юрія Винничука.
“Місце для дракона” характеристика Дракона
Ддракон на ім’я Грицько — це не лютий і кровожерливий хижак, а добрий мрійник та романтик, що харчується травичкою. Дракон милується метеликами, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери замість людських останків — доглянуті клумбочки мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору — щоб не нищити природу. Він не їсть м’яса і не хоче нікого вбивати.
Але не в очах кожного дракон має такі позитивні риси. Так, князь його характерезує зовсім інакше:
“Жоден володар ніколи не змириться з тим, щоб на його землях жило якесь чудовисько. І дарма – чинить воно руйнації чи так от, як ти, книги почитує, – мусить бути убите”.
Через Пустельника Князь познайомився із драконом, втерся йому в довіру і попросив допомогти йому в такому делікатному ділі. Дракон не розуміє, чому люди такі жорстокі? Та зрештою вирішує піддатися лицарю Лавріну, бо Грицько є справжнім патріотом.
«- Так, це правда. Але я вже знаю, що зроблю. Я вийду на герць. Заради князя, заради його доньки і заради Люботина. Мого Люботина. Бо ж це і моя земля!”
Дракон Грицько виступає антиподом князя та лицарів, контрастує з ними свої милосердям, щирістю та добротою.
“Місце для дракона” сенкан дракон
- Дракон
- Вірний, щирий (безкорисливий, чесний, доброзичливий, турботливий, чуйний, привітний, довірливий, м’якосердний)
- Захоплює, розмовляє, надихає (облагороджує, читає)
- Не бажає нікому робити зла (навчає любити всіх наколо)
- Добро (любов, життя, творча натура)
Цитатна характеристика дракона Грицька
- Драконові було вісім років: “Дракон ще був зовсім молодий. Минуло вісім років, відколи він вилупився з яйця, що пролежало, може, із сотню літ у печері. Не було кому заопікуватися ним та навчити драконячого способу життя, бідолаха навіть не знав, чим повинен харчуватися, і їв собі травичку, листячко, різні там ягідки, дикі яблука й груші….”
- Звали дракона Грицьком, так його назвав Пустельник. Усі дракона вважали дивним, тому що біля входу в печеру не було гори кісток і черепів, а росли квіти.
- Йому були притаманні таки риси: прагнення допомогти іншим, самопожертва, милосердя, доброта. “Яке щастя мати друзів і могти для них пожертвувати життям! Воістину це дозволено тільки людям!”, “Що на душі в цього лицаря? Невже милосердя? Тоді це такий самий виродок, як і я”.
- Він також любив читати та писати вірші.
- “…цей дракон якийсь дуже дивний. Ні на кого не нападає, нікого не вбиває. А найбільше, що мене здивувало, – вигляд його печери”.